Beylikdüzü’nde 1 milyon metrekarelik arazi doğuyor

Nitelikli konut projeleri ile adını duyuran İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde 1 milyon metrekarelik yeni yaşam alanı üretilecek. Son yıllarda bazı projelerde metrekare fiyatının 6-7 bin TL'ler seviyesine çıktığı ilçe, özellikle Marmara depremi ve sonrasında metrobüs hattıyla da çok daha fazla göç almaya başladı.

Dünya Gazetesinden Leyla İlhan’ın haberine göre, Belediye 2015 yılı içinde kamudan kamulaştırma yapıp halka arazi kazandırma için çalışma gerçekleştirdi. Bu çerçevede SGK'dan 30 bin metrekarelik alanı satın alan belediyenin arazi oluşturma çalışmaları devam ediyor.

Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü'nün denize yakın alanında elde edilecek arazide sonrasında yapılacak yapılarda ise var olan imar hakkını bir metre dahi artırmadan, kentsel tasarıma uygun bir projeyi hedefledi.
Türkiye’nin ilk toplu konut bölgelerinden olan Beylikdüzü'nde gayrimenkul değerleri özellikle son 1.5 yıl içinde yüzde 30-40 artış gösterdi. Lüks konutların metrekaresi 2 bin TL'ye satılırken bu rakam şimdi 6-7 bin TL'ler seviyesine çıktı.
 
Hasılat Paylaşımını Kullanan 2. İlçe Belediyesi
 
İstanbul'da belediyeye ait arazide hasılat paylaşım modeliyle Gül Yapı'yla birlikte Vira İstanbul projesini geliştiren Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul'da Emlak GYO'nun modelini kullanan ikinci ilçe belediyesi oldu.
 
Metro da yolda

Beylikdüzü’ne metrobüsten sonra metro hattı da geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçtiğimiz sene İstanbul’a hizmet veren 141.5 km uzunluğundaki metro sistemine, 25 kilometre uzunluğunda, 18 istasyonlu, Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) metro hattının ilave edileceğini açıklamıştı.M8 Hattı olarak bilinen yer altı demiryolu hattının 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Toplam uzunluğu 25 km olan 18 istasyonlu hattın batıdaki son durağı TÜYAP, doğudaki son durağı ise İncirli olarak belirlendi. Metronun planlanan istasyonları; Bakırköy-İncirli (M1, M2 ve M3 hatlarına bağlantı), Bahçelievler-Haznedar, Kocasinan, Çobançeşme, Sefaköy, Cennet Mahallesi, Küçükçekmece (Marmaray'a bağlantı), Avcılar Parkı, Reşitpaşa, Avcılar, Cihangir, Ambarlı ve Haramidere şeklinde sıralanıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.