Bireye değil aileye kredi verilsin

EMLAKÇILAR, kredi geçmişi olmadığı için bankalardan kredi çekemeyen ve bankalarla daha önce sorun yaşayan vatandaşlara yönelik kişiye değil, haneye kredi verilmesi önerisinde bulundu. "Öneriye destek veren gayrimenkul sektörü temsilcileri talebin hayata geçmesi halinde satışların hareketleneceğini belirttiler. 

Sabıkalı Sayısı Çok 

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, kredi kartı ödemelerini aksattığı için bankalarda çok sayıda sabıkalı vatandaş olduğunu belirterek, "Adam bir kredisinin taksitini biraz aksatmış, sabıkayı yemiş, kredi alamıyor. Bu durumda olup konut almak isteyen vatandaşlar için hane veya aile kredisi çıkarsınlar. Bu model hayata geçerse bugün ilk etapta 100 bin konut talebi gelir" diye konuştu. 

Hane kredisi olumlu

AGAOĞLU Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ise hane kredisinin son derece olumlu bir talep olduğunu ifade ederek, Türkiye'de aile arası dayanışmanın büyük önem taşıdığını, dayanışmanın konut kredisi ödemesinde de görüldüğünü kaydetti. Ağaoğlu, "Bankaların hane kredisi çıkarması son derece olumlu. Türk aile yapısına son derece uygun bir sistem olduğu için model hayata geçerse başarılı olur. Satışlara son derece önemli katkı sağlar diye düşünüyorum. Modelin hayata geçmesi durumunda İstanbul Emlakçılar Odası'nın ilk etapta gelecek 100 bin talebine katılıyorum" diye konuştu. 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.