Bölge Analizi: Pendik’te gayrimenkul fiyatları uçuyor

İstanbul Anadolu Yakası'nda çalışmaları devam eden ulaşım yolları ve hayata geçirilen markalı konut projeleri nedeniyle Pendik en önde gelen ilçeler arasında yer almaya başladı. Ulaşım arterlerinin merkezinde konumlanan Pendik, gayrimenkul yatırımları için en gözde yerler arasında yer alıyor. Özellikle Still İstanbul Diamond, Helenium Garden, Elit Grand Palace vr Selective Port gibi markalı konut projeleri ile Pendik daha da önem kazanmaya başladı. Bu nedenle 5 yıl sonra Pendik'te daire, dükkan ve konut fiyatlarında büyük bir artış bekleniyor.

Daire almak daha avantajlı

Karınca Emlak Yetkilisi Okan Yıldırım, "Pendik'te kiralık daireler 500 liradan başlayıp bin 800 liraya kadar çıkıyor. Satılık dairelere baktığımızda ise eski binalar 200 bin liradan başlarken, yeni binalar 400 bin liradan başlıyor. Markalı konut projelerinde yer alan kiralık daireler de 3 bin liraya kadar çıkıyor. Pendik'te ana cadde üzerinde yer alan dükkanların kiraları metrekaresine göre değişiyor. 15-20 metrekare arasında yer alan dükkanlar 15 bin liradan başlıyor. Satılık dükkanlar ise 3 milyon dolardan başlıyor. Pendik'te kentsel dönüşüm sebebiyle daire almak yatırım için daha avantajlı. Dairelerin amortisman süresi 20 yıl olarak belirleniyor." dedi.

Öz Ateş Emlak Yetkilisi Osman Demircan ise, "Ulaşımın merkezinde olması nedeniyle Pendik'te arazi ya da daire almak yatırım yapmak için çok avantajlı. 5 sene sonra daire, dükkan ve konut fiyatlarında yüzde 70'e varan artış bekliyoruz" diye konuştu.

Helenium Garden

Başarır İnşaat tarafından hayata geçirilen Helenium Garden projesinde daireler stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlandı. Helenium Garden projesinde fiyatlar 129 bin TL ile 520 bin TL arasında değişiyor.

Helenium Boutique

Başarır İnşaat tarafından hayata geçirilen Helenium Boutique projesinde daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Dairelerin fiyatları 196 bin liradan başlayıp 620 bin liraya kadar yükseliyor.

Helenium Wings

Başarır İnşaat tarafından hayata geçirilen Helenium Butik projesinde daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Dairelerin fiyatları 211 bin liradan başlayıp 386 bin liraya kadar yükseliyor.

Elit Garden Palace

DELMAR Yapı tarafından hayata geçirilen Elit Garden Palace projesinde daireler stüdyo ve 1+1 olarak tasarlandı. Daire fiyatları 236 bin TL ile 464 bin TL arasında değişiyor.

Selective Port

Alper İnşaat tarafından hayata geçirilen Selective Port projesinde daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Daire fiyatları 210 bin TL ile 632 bin TL arasında değişiyor.

Still İstanbul Daimond

Yeşilyurt İnşaat tarafından hayata geçirilen Still İstanbul Daimond projesinde daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Daire fiyatları 283 bin TL ile 710 bin TL arasında değişiyor.

WBahçe Kurtköy

Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı tarafından hayata geçirilen WBahçe Kurtköy projesinde daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Daire fiyatları 260 bin TL ile 380 bin TL arasında değişiyor.

Mira Kurtköy

Beşyıldız Grubu tarafından hayata geçirilen Mira Kurtköy’de hemen teslim satışlar devam ediyor. Mira Kurtköy'de 1+1 daireler ile villalar yer alıyor. Mira Kurtköy fiyat listesi 295 bin TL ile 905 bin TL olarak değişiyor.

VIP Kurtköy

AGS GRUP ve MY GRUP ortaklığı tarafından yapılan VIP Kurtköy Pendik Çamlık Mahallesi'nde 2+1, 3+1 ve müstakil villalardan oluşuyor. VIP Kurtköy'de fiyatlar 325 bin TL ile 675 bin TL arasında değişiyor. 

Avlu Kurtköy

Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı tarafından hayata geçirilen Avlu Kurtköy projesinde daireler 1+1, 2+1, 3+1 olarak tasarlandı. Daire fiyatları 189 bin liradan başlıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.