Boyada İlklerin Markası, Alanında Ar – Ge Lideri, Uluslararası Arenada Türkiye’nin Gururu “DYO”70 Yaşında

Ülkemizin tek milli ve en köklü boya markası DYO’nun kuruluşu,merhum Durmuş Yaşar’ın girişimiyle1927 yılına kadar uzanıyor. İlk fabrikasına 1954 yılında kavuşan DYO, sektörünün 70 yıllık devi olarak bugün İzmir Çiğli ve Kocaeli Dilovası’ndaki fabrikalarıyla 11 ana sektöre 5 marka, 1200 çeşit ürün ve 60 bin renk çeşidiyle hizmet veriyor.Türkiye’nin en iyi 10 Ar – Ge merkezinden ikisinin yer aldığı fabrikalarında DYO, her yıl onlarca yeni ve inovatif ürüne imza atarak sektörü yönlendiriyor.

Yüzyıllık birikime doğru adım adım yürüyen DYO, TürkiyeCumhuriyeti’ne kazandırdığı ekonomik, teknolojik ve endüstriyel katkılarla ülkemizinöncü kuruluşlarından biri olarak,“70 yıldır Türkiye,“DYO” diyorsa çok sebebi var” diyor.
“İlklerin Markasıyız, Sektördeki Yeniliklerin Öncüsüyüz, Toplumda Güvenin Simgesiyiz”
DYO Genel Müdürü M. Mutlu Uysal,97 sene önce İzmir’de ticari hayatına başlayan ve 70 yıldır da fabrikalarıyla küresel ölçekte üretim yapan DYO’nun ilk günden bu yana inovasyonun ve ilklerin peşinden koşarak, yalnızca bir boya markası olmanın ötesine geçmeyi başardığının altını çizdi.
M. Mutlu Uysal, 70’inci yıla ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede; “Mekânları ve yaşamları dönüştüren bir güce dönüştük. İlklerin markası olarak, sektördeki yeniliklerin her zaman öncüsü olduk. Renklerin, dokuların ve teknolojinin sınırlarını zorlayarak, her bir ürünümüzde yeniliği merkeze aldık.TurkishTime AR-GE 250 araştırmasına göre Türkiye’de ilk 100 şirket arasında AR-GE merkezinde yürütülen proje sayısına göre 6’ncı, alınan marka sayısına göre ise ilk sırada yer almayı başardık. Ürün çeşitliliğimiz, kalitemiz ve sürekli araştırma-geliştirme faaliyetlerimizle, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını en ince detayına kadar karşılayacak çözümler sunmak için çalışıyoruz.Tecrübemizin bizi sadece boya sektöründe değil, toplumnezdinde de güven simgesi haline getirdiğine inanıyoruz. Her bir fırça darbesiyle insanların hayatlarına dokunuyor, yaşamlara değer katıp dünyalarını renklendirerek güzelleştiriyoruz. Bu süreçte, Türkiye’nin markası olarak başladığımız yolculuğumuzda uluslararası arenada da adımızdan söz ettirerek, ülkemizin gurur kaynağı olmayı sürdürüyoruz. Yetmişinci yılımızda kuruluş ilkelerimizin ışığında geleceğe büyük bir heyecanla bakıyoruz” dedi.
“Renklerin gücüne, yeniliğin ışığına ve sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. Bilime olan tutkumuz, takım gücüne olan inancımız ve başarı için kararlılığımızla yarınlara emin adımlarla yürüyoruz” diyen DYO Genel Müdürü M. Mutlu Uysal, şunları aktardı: “Sürdürülebilir ve çevre dostu ürünlerle dünyanın yarınlarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Renklerle şekillenen bir dünyada, boyalarımızın her tonuyla bir hikâye anlatmayı, yaşamlara dokunmayı sürdüreceğiz.Çünkü70 yıldır Türkiye “DYO” diyorsa çok sebebi var. Biz de buradan yola çıkarak Türk halkına 70 yılın anlam ve önemini en iyi şekilde anlatmaya ve duyduğumuz heyecanı herkese yaymaya çalışacağız.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıAvrupa’nın en iyi cepheleri yarıştı
    Sonraki yazıİŞBİR YATAK’TAN EMEKLİLERE ÖZEL KAMPANYA….