Bir milyonu olmayan Zeytinburnu sahilde ev alamayacak!

TOBB'dan 2013 yılında ihaleyle alınan Zeytinburnu sahildeki 63 dönümlük arazide, 17 katlı olarak planlanan Yedi Mavi projesinin inşaatı başladı. 15 günlük ön satışta, projenin 15 bin metrekaresi satıldı. 
1+1,2+1,3+1,4+1 ve 5+1 olmak üzere 5 farklı daire seçeneğinin yer aldığı projede metrekare fiyatları lansman öncesi dönem için KDV hariç 12 bin liradan başlayıp 18 bin TL'ye kadar çıkıyor.  Daireler 985 bin TL ile 6.5 milyon TL+ KDV ile satılıyor. Proje Eylül ayında satışa çıkacak, 2018 yılında da teslim edilecek.

Neden Yedi Mavi?

Projede 1047 bağımsız ünite olacak 63 dönüm arazi üzerinde 17 katlı olarak inşa edilen proje, 6 konut bloku ve ticari bloktan oluşması nedeniyle Yedi Mavi adını aldı. Rezidans (Konut), ofis, AVM ve apart otelin yer alacağı karma konseptli projede 560 konut, home ofisler ve 288 ticari alanlar olmak üzere 1047 adet bağımsız ünite yer alacak. 3 milyar TL'lik yatırım değeri taşıyan projede daire büyüklükleri 75 metrekare ile 400 metrekare arasında. 

Dünya gazetesinin haberine göre Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı 2013 yılında 1 milyar 140 milyon liralık ihale bedeliyle aldığı TOBB'un Zeytinburnu arazisi üzerinde yapacağı Yedi Mavi projesine başladı. 

Yatırım değeri 3 milyar TL'yi bulan projede, konutlar, home ofisler, AVM ve apart otel bulunuyor. 15 gün önce metrekare fiyatları 12 bin TL ile 18 bin TL'den satışa çıkan projede önlansman döneminde, 15 bin metrekarelik alanı, yani yüzde 12.5'luk bölümünün satışı gerçekleştirildi. 

Proje Neden 2 Yıl Gecikti?

Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, projeyi aldıktan sonra geçen sürede hem yönetmelikler hem de blok yapılaşma ve yükseklikle ilgili değişikler yaşandığını belirterek, "Değişen yönetmelikler nedeniyle sürekli projede değişiklikler yapmak durumunda kaldık. Bu nedenle 2013'ün mayıs ayında başlamamız gereken projeye 2 yıl gecikmeli başladık" dedi. 

İnşaat Alanı Azaldı

Denize 250 metre cephesi bulunan projelerinde değişen yönetmelikler nedeniyle metre kaybına uğradıklarını ifade eden Nazım Kalkavan "Biz ihaleyi aldığımızda 16/9 projesi gibi yükseklik şartı yoktu. Ancak daha sonra yükseklikler 70 metreye çekildi. Bu nedenle 220 bin metrekare olan satılabilir alanımız 175 bin metrekareye indi" diye konuştu. 

Kalkavan Yapı'nın yüzde 40, diğer iki şirketin yüzde 30 paya sahip olduğu projede daire fiyatları 985 bin TL'den başlıyor. Suyla denizi buluşturan Yedi Mavi'nin yüzde 80'i deniz manzaralı ve geniş teraslı dairelerden oluşuyor. Denize inşa edilecek rıhtım sayesinde tekne ile projeye ulaşım sağlanabileceği gibi, deniz taksi servisi de hizmet verecek.

52 odalı apart otel 

Projede 52 odalı apart otel olacak. Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever de, otelin nasıl işletileceği konusunda henüz bir karar almadıklarını söyledi. Projede 2 bin 600 araçlık otopark alanı yaptıklarını belirten Hasan Sever, otoparkı elektrikli araçların kullanımına uygun yaptıklarını açıkladı.
Sever,  otoparkın tavan yüksekliğini eşyalı araçların daha rahat girmesi için 3.5 metre olarak tasarladıklarını fakat ilçe belediyesinin 2.5 metre engeline takıldıklarını söyledi. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.