Sümerbank arazisi için önemli anlaşma

Sümerbank Arazisinin üst tarafında yaklaşık 50 dönümlük alan içerisine Büyükşehir ve Şehzadeler Belediyeleri tarafından gerçekleştirilecek Sümer Park projesi kente değer katacak. Projede, Kapalı Spor Merkezi, Futbol Sahası, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Kondisyon Aletleri Alanı, Koşu Parkuru, Yürüyüş Yolu, Meyvelik ve Hobi Bahçesi, Gül Bahçesi, Çim Teraslar, 32 adet Minia Maket Parkı, 13 Şehzade Figürleri Parkı, 20 adet Masal Kahramanları Parkı, 600 metrekarelik Panoramik Mesir Müzesi, 570 metrekarelik Restoran Kafe ve yeşil alan bulunacak.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Burası ile ilgili mevcut Sümerbank'ın yanındaki yaklaşık 50 dönümlük alan üzerinde bir proje hazırlığımızı ihale yapma safhasına getirmiştik. Bu süreçte Ömer Başkan'ın bizlere ziyaretleri noktasında Manisa'da hayata geçirmek istediği Minia Park ve Şehzade Park için  bizden görüş almıştı. Biz de bu projenin yaklaşık 26 bin metrekaresini spor alanında diğer 22 bin metrekaresini de kendilerinin istediği projeye göre değerlendirebileceğimizi belirttik ve bu projelerin bize sunulmasını istedik. Bu süreci hep beraber yaşadık. Otopark alanının ortak kullanılması noktasında tam mutabakat sağlanarak, bugün bu protokolü imzalamış bulunuyoruz" diye konuştu. 

Önemli bir imza atıldığına da dikkat çeken Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik. "Arazinin üst tarafında kamuya ait yaklaşık 50 dönümlük yeşil alan var. Burası imar planında rekreasyon ve fuar alanı olarak görünüyor. Biz burasıyla ilgili bir proje çalışması başlatmıştık. Sonra öğrendik ki Büyükşehir Belediyemizin de bir çalışması var. Oturduk, birlikte konuştuk, karar verdik ve uzlaştık" diye konuştu. 

ORTAK YAPILACAK 

İki belediyenin çalışmalarını bir araya getirdiklerini ifade eden Başkan "50 dönümlük alanda Büyükşehir Belediyesi'nin sporla ilgili çok ciddi yatırımları olacak.  Şehzadeler Belediyesi olarak bizim de Minia Şehzadeler, Panoramik Mesir Müzesi, çocuklarımız için Masal Park, Manisa'da yaşamış şehzadelerin figürlerinin bulunduğu alanlar, restoranıyla, göletiyle cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz. Bugün attığımız imzalarla da bunun ilk adımı olan ihale sürecini başlatmış olacağız.  İhaleyi Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak olarak yapıyoruz. 
Şehzadeler ve Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan kısımlar belli ve üzerine düşen ödemeyi yapacak. Birinci etap ihaleyi birlikte yaparak hızlı bir şekilde alt yapısı ve peyzajını tamamlamış olacağız. Ardından biz de 2. Etabı yaparak üst yapılarını tamamlamış olacağız" dedi. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.