BSMV istisnası tek konutla sınırlandırıldı, krediyle konut alım maliyeti arttı

28.12.2023’te yürürlüğe alınan torba kanunla birlikte, kredinin kullanıldığı tarih itibariyle üzerine kayıtlı konuta sahip olanların, doğrudan veya kooperatifler aracılığıyla kullandıkları konut kredileri BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) istisnası kapsamından çıkarıldı. İkinci ve daha fazla konutu krediyle almak isteyenler, yapılan değişiklik sonucu artık BSMV ödemek durumunda kalacakları için konut alım maliyetleri artacak. Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin dijital platformu olayinkolayi.com, konut yatırımı yapmak isteyenlere maliyetlerini azaltacak bir çözüm getiriyor. Kredi Hayat Sigortası poliçelerinde bankalara göre yüzde 40’a varan indirimler sunan platform, BSMV istisnasının kaldırılması nedeniyle artan maliyetleri, uygun fiyatlı Kredi Hayat Sigortası ile telafi edebilme imkanı sağlıyor.

Ev sahibi olmak için kredi kullananların önünde, hayat sigortalı ve hayat sigortasız olmak üzere iki farklı kredi teklifi bulunuyor. Sigortasız teklifte bankalar, faiz oranını daha yüksek seviyede belirliyor, kredi çekme maliyetini daha da yukarı çekiyor. Hayat Sigortalı teklifi tercih edenler, yatırımlarını güvence altına alırken, poliçelerini olayinkolayi.com üzerinden yaptırmaları durumunda kredi masraflarının en yüksek kalemi olan Kredi Hayat Sigortası için bankalara oranla %40’a varan tasarruf etme imkanından faydalanıyor. Böylece, ikinci veya daha fazla konut alımları için kaldırılan BSMV istisnasının getirdiği ek yükü, avantajlı fiyata satın aldıkları Kredi Hayat Sigortası ile azaltabiliyor.

olayinkolayi.com’un konut asistanı, ev alacaklara rehber oluyor

2018’den bu yana milyonlarca ziyaretçisine destek olan olayinkolayi.com, ücretsiz olarak sunduğu “Konut Asistanı” hizmetiyle, ev almak isteyenlere aradıkları konut için gerekli olabilecek birçok araca tek bir adresten ulaşabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca olayinkolayi.com’un hesaplama araçlarını kullananlar, gelirlerine göre ideal ev tutarı, emlakçı komisyonu, tapu harcı, taşınma masrafları gibi olası giderlerini de kolayca hesaplayabiliyor.

Kullanıcılarına pek çok işlem kolaylığını bir arada sunan olayinkolayi.com platformu, hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sistemiyle, müşterilerinden gelen soruları asistanları aracılığıyla cevaplıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıSaint-Gobain Türkİye, Üst Üste 7’ncİ Kez En İyİ İşveren Ödülünü Aldı
    Sonraki yazıYatırımlarla Güçlenen Bodrum Mutfak Mobilya Yüzde 47 Büyüdü