Bu projenin satış ofisi bile farklı

Hüseyin Birman ve ekibinin tasarladığı ofis, parametrik mimarinin çarpıcı bir örneği olarak gösteriliyor. Ofiste, örnek ofis ve konutlar yer alıyor.

Ziyaretçilerin satış ofisine gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, mimar Hüseyin Birman ile biraraya gelerek, teşekkür etti. Sancak, fark yaratan ofis için beş mimarlık ofisiyle görüştüklerini, Birman ve ekibinde karar kıldıklarını kaydetti.

Birman ise "Folkart'ın projelere ve uygulamalara cesaretli bir şekilde yaklaşımı, tasarımda cesur davranmamızı sağladı" dedi. Başlangıç noktası zaman Folkart Time'ın ana fikri olan 'zaman' kavramının başlangıç noktası olduğunu söyleyen Birman, şu bilgileri verdi:

"Zamanı görünür hale getirmeyi amaçladık. Cephe tasarımında kullandığımız rölyefler, zamandaki iniş ve çıkışların ritmik bir kompozisyonudur. Gece görünüşünde kullandığımız ışık ise zamanın akışını vurgulamak için düşünülmüştür."

Proje Hakkında

İzmir Bornova'da hayata geçirilen Folkart Time projesi  400 milyon TL'lik yatırım bedeli ile yükselecek ve 800'den fazla bağımsız birim bulunacak.

Konut, ofis ve 1.500 öğrenci kapasiteli kolejin yer alacağı Folkart Time 24 ayda tamamlanacak. Folkart Yapı projeyi , Özelleştirme İdaresi'nden 76 milyon 300 bin TL’ye aldığı 27 bin 500 metrekarelik Karayolları arazisi üzerinde hayata geçiriyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.