Bülent Ersoy milyonluk arazisini sattı

Türk Sanat Müziği’nin Diva’sı olarak bilinen Bülent Ersoy Marmaris’te kendisine ait olan Kızılkum plajındaki arazisini gözlerden uzak bir şekilde sattı. Araziyi kime ya da kaça sattığı bilinmiyor. Satış işlemleri için gittiği Marmaris’te tapu dairesindeki işini bitirdikten sonra gizlice taksi ile uzaklaştı.

Bülent Ersoy, 1990 yılında 7 bin 500 lira ödeyerek satın aldığı arazisiyle ilgili vergi borcu nedeniyle sorun yaşamış, 2010 yılında Maliye ile uzlaştıktan sonra imar izni olmayan arsayı boş bekletmişti. Üç parselden oluşan Kızılkum Koyu'nun 4 bin metrekarelik kısmı İstanbullu ünlü İş Adamı Mert İbrahim Daştan'a, 6 bin 497 metrekarelik diğer kısmı ise Zuhal Daştan'a ait.

Kazancını gayrimenkul başta olmak üzere çeşitli şekillerde değerlendiren Ersoy’un İstanbul’da 28 daire ve bir sauna, Marmaris’te malikâne, Bodrum’da müstakil yazlık, İstanbul Kalamış’ta sauna, Fethiye’de benzin istasyonu ile 27 metrelik yatı bulunduğu bilinmekte olup ayrıca bina yapımlarında kullanılan dev vinçler ile bazı iş makinelerine de sahip olduğu biliniyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın