BURSA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM STARTI VERİLDİ

Yeni yasalaşan kentsel dönüşümün startı deprem riski kapsamında bulunan Bursa'dan verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın da katılımı ile verilen start ile bir kamu binası yıkılarak yerine huzurevi yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gün boyunca Bursa'da anlattığı kentsel dönüşümün startını bir kamu binasına ilk kazmayı vurarak yaptı. Mollaarap Mahallesi Eşrefiler Caddesi üzerinde bulunan ve riskli bir halde olan Eşrefiler Kız Yetiştirme Yurdu kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan ilk bina oldu. Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Bu bina Bursa'da riskli bina olduğu için valilik tarafından boşaltıldı ve yerine huzur evi yapılacak. Bursa'da bütün riskli binalar tek tek belediyeler ve valilik tarafından tespit edilerek kamu binalarından başlamak üzere bütün binaları yeniden yapacağız. Bu binayı da yerinde yeniden depreme dayanıklı, sağlam güvenlik ve konforlu olarak yeni bir bina yapılacak." dedi.

ASIL YIKIM BAŞBAKAN'IN KATILIMI İLE YAPILACAK  Bursa'nın kentsel dönüşüm önemi nedeni ile sembolik olarak buradan yıkımı başlattıklarını anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Ama esas büyük yıkım Başbakanımızın teşrif edeceği bir törenle Türkiye çapında başlatılacak. Ama buradan da sembolik olarak Bursa'dan başlatıyoruz." şeklinde konuştu. Bir gazetecinin; "Kentsel dönüşümün startı diyebilir miyiz?" sorusuna ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar şu cevabı verdi: "Start diyebiliriz tabi, afet riski taşıyan binaların startı diyebiliriz" Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makinesi kentsel dönüşümün ilk yıkımını yaptı. Bir süre yıkımı izleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ardından buradan ayrılarak yapımı devam eden Tapu ve Kadastro il binasında incelemelerde bulundu.

Kaynak: sondakika.com

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıELİTE CİTY HALKALI’DA SATIŞA SUNULUYOR
  Sonraki yazıKORUFLORYA HAZİRAN’DA DA ŞAMPİYON!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın