Bursa’da okul inşa edecek

4000 metrekarelik kapalı alan üzerine inşa edilecek okul 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, “Sosyal sorumluluk projelerimizle sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Huzurlu yaşam alanları ilkesini, sosyal sorumluluk projeleriyle taçlandıran Bakyapı, bu projelerine bir yenisini daha ekliyor. Bursa Osmangazi’ye 2007 yılından bu yana aşevi ve sağlık ocaklarını açarak bölgede ve sektörde fark yarattı. 
 
2017 – 2018 eğitim döneminde kapılarını açıyor

Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında okul projelerine ilk olarak İstanbul Esenyurt’ta start veren Bakyapı, 2800 metrekare içerisinde, 24 derslikli Bakyapı İlköğretim Okulu’nun temellerini geçen sene atmıştı. 3 kat halinde yükselen okul projesi 2017 – 2018 yılı eğitim döneminde faaliyete geçmesi planlanıyor.
 
İkinci okul projesinin temellerini 4000 metrekarelik kapalı alan üzerinde gerçekleştirilecek olan okul proje, Bursa İnegöl’de yükselecek. Üst düzey sosyal donatıların yer aldığı Bakyapı Hacı Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu 24 derslik olarak tasarlandı. Okulda ayrıca, resim müzik atölyeleri, 130 kişilik konferans ve eğitim salonu da yer alacak. Fiziksel engelli öğrencilerin de unutulmadığı okul projesinde, engelli öğrencilerin binaya ulaşımı da düşünülerek projelendirildi.


 
Bakyapı sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemin altını çizen Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, “Bakyapı olarak inşaat sektöründe 25. yılımızı geride bırakıyoruz. Firma olarak, ilkemiz en çok değer verdiğimiz insana ve insan sağlığına hizmetler sunmaktır. Bu bakış açısıyla 2007 yılında Ali Bakgör Sağlık Ocağı binasıyla başladığımız sosyal sorumluluk projelerimiz 2008 ve 2009 yıllarında Panayır ve Soğanlı Sağlık ocaklarıyla devam etti. 2010 yılında Atıcılar Ücretsiz Ekmek Dağıtım Fırını’nı, 2011 yılında da Emirsultan’daki Aşevi ve Sağlık Ocağı binasını yine Osmangazi Belediyesi bünyesine teslim ettik. Bugün de tam donanımlı Bakyapı Hacı Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulunu İnegöl’e kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Planlarımız doğrultusunda da Bakyapı Hacı Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu’nu 24 ay içerisinde teslim edip, 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılında hizmete sunmayı hedefliyoruz. Bugün de okul projesi aracılığıyla çocuklarımızın geleceğini şekillendirmekten onur ve gurur duyuyoruz. Bakyapı olarak sosyal sorumluluk projelerimizle sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.
   
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.