Büyükşehir’in projeleri Bursa’yı lider yaptı

Bursa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerle turizmden sanata, ulaşımdan spora her alanda büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Çağdaş bir Avrupa kenti kimliğine bürünen kentte baş döndüren değişimin mimarı olarak gösterilen Büyükşehir Belediyesi yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 

SAHİLLER CANLANIYOR 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe 17 ilçenin tamamında, kenti fiziki açıdan yenilediklerini söyledi. Bursa'nın bir 'sahil kenti' olarak tanınmasını da sağladıklarını belirten Başkan Altepe "Kentimizin termal değerlerini yeniden öne çıkaracak çalışmalara imzamızı atıyoruz. En önemli güzelliklerimizden olan sahillerimizi de canlandırıyor, vatandaşların kullanımına sunuyoruz. Bursa'nın bugünlere kadar pek de bilinmeyen sahil kenti kimliğini yeniden ön plana çıkarıyoruz. Bursa'nın bir sahil şehri olduğu, Gemlik Körfezi'nin de Bursa'nın körfezi olduğu artık ortaya çıktı" diye konuştu. BUDO ve deniz uçağı seferleriyle Bursa'nın bir deniz kenti olduğunu Türkiye ve dünyaya gösterdiklerini de belirten Başkan Altepe, Mudanya'da ve Gemlik'te olduğu gibi Karacabey'de de sahillerde vatandaşların yaz günlerinde rahatlıkla tatil yapabilecekleri düzenlemelerin gerçekleştirildiğini söyledi. Gemlik, Mudanya ve Karacabey Boğazı'nı da içine alan yaklaşık 110 kilometrelik sahil bandını her bölgesinin yapısına özel projelerle turizme açmaya hazırlandıklarını ifade eden Başkan Altepe "Bursa'nın değerleriyle kentin turizm pastasından aldığı payı artırabilmek için kültür turizmi ve dağ turizminin ardından sahil turizmi ile de göz dolduracağız" dedi. 

ARKEOPARK TÜRKİYE'DE BİR İLK 

Kentin tarihi geçmişini gün yüzüne çıkarmak için büyük çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe şöyle devam etti: "Akçalar Beldesi Aktopraklık Mevkisi'nde 2004'ten bu yana kazılar sürüyor. Belediyemiz ana destekçi olarak çalışmalara katkı sağlıyor. Alan 'arkeolojik bir park' olarak düzenleniyor. Uluabat Gölü havzası gibi ender bir doğal güzelliği de ekolojik turizm parkı ile Bursa'ya kazandırdık." 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.