Cosentino, Dekton ® Ukiyo koleksiyonu ile tüm alanlara eşsiz bir derinlik kazandırıyor

Japon ve çağdaş tasarımlardan ilhamla ortaya çıkarıldı

Tasarım ve mimarlık dünyası için yenilikçi, sürdürülebilir yüzeyler üreten Cosentino, yeni Dekton ® Ukiyo koleksiyonu ile dayanıklılığı ve yaşanabilir lüksü bir arada sunuyor. Uluslararası tanınmış lüks iç mekan ve ürün tasarımcısı Claudia Afshar tarafından oluşturulan koleksiyon, endüstride benzeri olmayan fugalı tasarımı ile mekanlara eşsiz bir derinlik kazandırıyor.
Japon ve çağdaş tasarımlardan ilhamla tasarlanan Dekton® Ukiyo, bizi zamanın durduğu ve sadece bulunduğunuz anın önemli olduğu bir dünyaya yolculuğa çıkarırken minimalizm sanatına ve şimdiki anı kucaklamanın önemine dikkat çekiyor. Özellikle dikey kaplama uygulamalar için tasarlanan,zengin bir duygu paletini temsil eden koleksiyon, hem dış hem de iç mekanlarda yer alan düz yapılarda şık ve zarif tasarımlar yaratmaya imkan sağlıyor. Doğada bulunan malzemelerden aldığı ilhamla tasarladığı Dekton® Ukiyo koleksiyonu ile mekanları rahat, sıcak ve otantik bir havaya dönüştürmek istediğini belirten ürün tasarımcısı Claudia Afshar, “Romantik ancak aynı zamanda çağdaş ve erkeksi bir denge elde etmek istedim” dedi.
5 farklı renk alternatifi ile bambaşka bir dünyaya sürüklüyor
Sürdürülebilirlik özellikleri ve yüksek performansı ile öne çıkan Dekton® Ukiyo, duvar kaplamalarından şöminelere, özel mobilyalardan tüm dikey alanlara ideal bir kullanım sunuyor. Mat yüzeyde iki fugalı seçeneği bulunan koleksiyonda; 25 mm aralıklı fugalar, 5 mm genişliğinde ve 3 mm derinliğinde yer alıyor. 11 mm aralıklı fugalarise 4 mm genişliğinde ve derinlikten oluşuyor. 450 mm x 3000 mm boyutlarındasunulan koleksiyon; Bromo, Kreta, Nacre, Umber ve Rem renk alternatifleriyle sunuluyor.
Arduaz gibi homojen metamorfik kayalardan ilham alan Bromo, koyu gri bir ton olarak öne çıkarken, sakin hareketli klasik betonzeminlerinden ilham alan Kreta mat dokusu ve gri tonu ile her alana rahatlıkla uyum sağlıyor. Nacre, tüm duyuları harekete geçiren ışık ve gölge uyumu sunarken, zamansız ve asi bir renk olan Umber, sıcak ve doğaya bağlı bir terakota tonuyla eşsiz bir zarafet oluşturuyor. Kahverengi ve gri damarlarla zenginleşen karmaşık tasarımıyla Rem ise, zarafeti doğallığın zirvesine ulaştırıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıİzmit’teki Su Arıtma Tesisinde Sıfır Su Kesintisiyle Sistem Yenilenerek Dijital Dönüşüm Gerçekleştirildi
    Sonraki yazıBakan Mehmet Şimşek’ten konut arzı açıklaması