Cumhurbaşkanı Erdoğan: Evi Olmayan Dar Gelirli Kalmayacak!

İlk kez ev alacaklara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeli haber geldi

Hiç evi olmayanlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeli haber verdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ koordinasyonunda gerçekleştirilen sosyal konut projesi ile ilk kez ev alacaklara kiradan bile daha düşük taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuldu.

İlk olarak 2019 senesinde 50 bin sosyal konut projesi ile çıkılan yolda vatandaşların rekor seviyede başvuruda bulunması ile beraber 2020 senesinde bu sayı ikiye katlanarak 81 ilde 100 bin sosyal konut için başvuru toplanmıştı. 2021 yılı Cumhurbaşkanlığı stratejik planı içerisinde de 100 bin sosyal konut projesi yer almış, ancak başvuru tarihi ilan edilmişti.

Konu hakkında açıklamada bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kendilerine bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat verildiğini belirterek “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, evi olmayan tek bir dar gelirli vatandaşımız kalmayana kadar bu projelerin devam etmesi talimatını verdi” diyerek sosyal konut projelerinin devam edeceğini açıklamıştı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.