Çengelköy’ün lüks projesi ‘Kasr-ı Âlâ’ satışa sunuldu

Omran Holding, ilk büyük konut projesini İstanbul’un en gözde semtlerinden Çengelköy’de hayata geçiriyor. Metrekare fiyatının 12 bin 500 liradan başladığı Kasr-ı Âlâ isimli proje, aile yaşamına uygun olarak planlandı.

Mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004 yılında Afganistan’da kurulan Omran Holding, 2014 yılında faaliyete başladığı Türkiye’deki ilk büyük konut projesini İstanbul’un gözde semtlerinden Çengelköy’de hayata geçiriyor. Proje geliştirmesi Bekataş Yapı A.Ş. tarafından yapılan ve Omran Holding çatısı altında faaliyet gösteren Omran İnşaat tarafından inşa edilecek olan lüks konut projesi ‘Kasr-ı Âlâ’, Çengelköy’ün merkezinde 6 bin metrekare alan üzerinde yükselecek.

Dünya genelinde 110 proje

Kasr-ı Âlâ’nın tanıtımı nedeniye düzenlenen toplantıda konuşan Omran İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, ABD ve Dubai’de ofisleri olduğunu kaydederek,Farklı ülkelerde inşaat, enerji gibi pek çok alanda faaliyetleri bulunan Omran Holding olarak Türkiye pazarında da büyüme kararı aldık. Omran Holding, mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004 yılında Afganistan’da kuruldu. Altyapı, üstyapı, enerji, madencilik projelerindeki başarılı işlere imza atan şirket, 2010 yılında bünyesindeki diğer şirketlerle beraber holdingleşerek hali hazırda devam eden projelerinin yanı sıra pek çok ülkede 110’nun üzerinde projeyi tamamlayarak teslim etti. Şimdi de Türkiye’de projeler inşa etmek üzere faaliyetlere başladık” dedi.

2 yeni proje de yolda

Türkiye’deki inşaat faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan Omran İnşaat hakkında bilgi veren Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram da, şunları söyledi: “Omran İnşaat; kentsel dönüşüm, lüks konut üretimi üzerine yoğunlaşmak üzere 2014 yılında Türkiye’de faaliyete başladı. Gerçekleştirdiği yüksek ihracat ile Türk malzemelerinin dünyada hakettiği değeri bulmasına yardımcı olmaya devam eden Omran İnşaat’ın Türkiye’de hayata geçirdiği ilk konsept projesi de ‘Kasr-ı Âlâ’ adıyla hayat buluyor. Bundan sonra bölgede bu sene başlayacağımız iki projemiz daha olacak. Lüks yaşam alanları inşa edeceğiz ve projelerimizde ‘Kasr-ı’ markasıyla büyüyeceğiz. ‘Kasr-ı Âlâ’, lüks ve konforlu bir yaşam sunan çok özellikli bir proje olarak hayata geçiyor. Bu proje yüksek prim potansiyeliyle de yatırımcıların dikkatini çekiyor. Diğer projelerimizi de aynı konseptte lüks yaşam alanları olarak inşa edeceğiz.”

Üsküdar-Beykoz radarında

Çengelköy, Üsküdar, Beykoz bölgesinde lüks konut üretmek istediklerini aktaran Ergin Bayram, Kasr-ı Âlâ’yla birlikte hayata geçirecekleri toplam üç projede 450 civarında daire olacağını, bunlara 650-700 milyon lira arasında bir yatırım yapacaklarını kaydetti. Bayram, satışların yüzde 10-15’inin yabancıya olmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

12 bin 500 TL’den başlıyor

Az katlı butik bir proje olarak inşa edilen ‘Kasr-ı Âlâ’ ile ilgili bilgi veren Omran Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Salih Yeşilyurt ise, projenin 200 milyon TL yatırımla hayata geçtiğini söyledi. Yeşilyurt “Aile yaşamına uygun olarak planlanan ve 75 dairenin bulunduğu proje 6 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 5 blokta 2+1, 3+1, 4+1 ve çatı ile bahçe dublekslerden oluşan ve daire büyüklükleri ise 80 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen projemizi lansmana özel yüzde 15 indirimle satışa sunuyoruz. Dairelerin metrekare fiyatları 12 bin 500 TL’den, daire fiyatları ise 1 milyon TL’den başlıyor. Şirket bünyesinde ödeme kolaylıkları bulunduğu gibi, ileri dönemde banka kredisi kullanma imkanı da sunuyor olacağız” diye konuştu.

Ağustos 2019’da teslim edilecek

2019 yılı ağustos ayında teslim edilmesi planlanan proje, çağdaş mimari ile harmanlanarak bir ‘kasr’ bir ‘konak’ olarak sunuluyor. Çeşitli sosyal imkanları, spor alanları ve geniş peyzajı ile örnek bir proje olarak hayat bulan ‘Kasr-ı Âlâ’; kafeler, 2 adet kapalı yüzme havuzu, sauna-SPA, çocuk oyun parkları,kapalı çocuk oyun alanı, gezi alanları, kapalı otopark,7/24 güvenlik, gibi hizmet ve imkanları bünyesinde barındırıyor. Boğaz manzarasına sahip projenin yüzde 85’i yeşil alana ayrıldı ve site içerisine araç girişi olmayacak şekilde planlandı. Lokasyon ve ulaşım olanaklarıyla da dikkat çeken ‘Kasr-ı Âlâ’, sahile 1 km, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne2,5 km, FSM Köprüsü’ne 8 km, Marmaray’a 5 km, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 32 km, Atatürk Havalimanı’na 27,5 km ve Boğaziçi Kandilli Rasathanesi’ne 1,5 km mesafede bulunuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.