Cumhurbaşkanı’ndan sektöre çağrı: Şehirleşmedeki gayretlerimizi destekleyin

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16’ncısı düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’ne gönderdiği yazılı mesajında sektöre çağrı yaptı. Erdoğan, “Mimarlarımızı, mühendislerimizi, akademisyenlerimizi, müteahhitlerimizi ve yatırımcılarımızı, şehirleşme konusundaki bakış açımızı değiştirme gayretlerimize destek vermeye davet ediyorum” dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gayrimenkul Zirvesi’nde okunan mesajı şöyle: “Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin 16’ncı kez düzenlediği Gayrimenkul Zirvesi’nin, sektörümüz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yapı teknolojilerindeki gelişmeler beraberinde, binlerce konutluk dev projelerin kısa sürede tasarlanabilme ve inşa edilebilme imkanı getirdi. Bununla birlikte, şehirlerimizdeki inşa faaliyetlerinin, insan fıtratından ziyade bireysel hırsları merkeze alan bir anlayışla yürütüldüğünü de ifade etmemiz gerekiyor. Gayrimenkul Zirvesi’nde sektörümüzün geleceğini konuşacak olan mimarlarımızı, mühendislerimizi, akademisyenlerimizi, müteahhitlerimizi ve yatırımcılarımızı, şehirleşme konusundaki bakış açımızı değiştirme gayretlerimize destek vermeye davet ediyorum.
  Bu önemli zirvenin, konutlarımızın daha sağlıklı, güvenli ve konforlu olması yanında şehirlerimizin daha güzel, kişilikli, tarihle ve insanla barışık olmasına katkıda bulunacağına inanıyorum. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize ulaşmada ekonomimizin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektörüne de çok önemli görevler düşüyor. Gayrimenkul Zirvesi’ni 16’ncı kez düzenleyen derneğimize, sektörün gelişimi ve ülke ekonomisine katkı için sürdürdüğü çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.
  Kurduğu ‘Milletin Meclisini Millet Yapar’ konsorsiyumu ile, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onarımını üstlendiği için derneğimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. 16’ncı Gayrimenkul Zirvesi’nin ülkemiz ve milletimiz için doğru projelerin planlanması ve hayata geçirilmesi hususunda bir dönüm noktası teşkil etmesi dileğiyle, sizlere sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

  Proje Bilgi Formu

  Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
  Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.