Dar balkonlara pratik çözümler

Balkonlarınızdaki atmosferinizi daha şenlikli ve kullanışlı olması için canlı renkler seçerseniz balkonlarınızı heyecanlandırmak için başka objeler kullanmanıza gerek kalmaz.

Kendi üreteceğiniz tasarım ürünler de küçük balkonların daha rahat kullanılmasını sağlar. Örneğin yer minderleri ya da kendi yapacağınız sedir ve bank benzeri oturma birimleri ve onların altlarının sandık şeklinde kullanılır olması, balkonunuzda gizli mekanlar sağlayacağı için ortalıktaki dağınıklığı ve daralmayı engelleyecektir. Sandıklı sehpa ve puflar da balkonlarınızda aynı fayda için değerlendirilebilir.

Çiçek saksılarınızı yukarıdan aşağıya sallandırarak kullanacağınız makrame yahut sarkaçlara yerleştirerek alan kazanabilirsiniz.

Çiçeklerinizi ekeceğiniz saksıları dikey raflar kullanarak yerleştirirseniz rengarenk çiçeklerle süslü bir duvar görüntünüz ve daha fazla balkon alanınız olacaktır. Ayrıca saksılarınızı duvarlara ve balkon korkuluklarına asarak da yer kazanabilirsiniz. Bunun dışında aynı bitkiden onlarca üretmek yerine onlardan bazılarını sevdiklerinizin özel günlerinde kendilerine hediye ederek, siz de değişik çiçekler yetiştirerek, farklı çiçeklerin zevk ve kokularına varabilirsiniz.

Kahvaltı, 5 çayı ve akşam yemeklerinizde tercih ettiğiniz balkonlarınızda bazı eşyalarınızı, evinizin mutfak ya da başka bir mekanında da ortak kullanabileceğiniz ürünlerden seçebilirsiniz. Ferforje ürünler bu şekilde kullanılabileceği gibi katlanabilir ve taşınabilir sandalye ve masalarınızı da evinizdeki farklı mekanlarla ortak kullanabilirsiniz.

Seçeceğiniz uygun zemin döşemeleri ve aydınlatma efektleri de balkonlarınızın ferah görünmesini sağlar.

Salonunuzun devamı gibi görünen zemin kaplama ile mekan bütünlüğü oluşturabilirsiniz. Ayrıca balkonunuzun tamamını aydınlatan klasik çözümlerin yanı sıra bitkilerinizin diplerinden vereceğiniz renkli ışıklarla hem derinliği arttırabilir hem de bitkilerinizin canlı ve balkonlarınızın da derinlikli görünmesiniz sağlayabilirsiniz.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.