Denizde kaybolan genç için İstanbul Boğazı trafiğe kapatıldı

0

İstanbul Boğazı kapatıldı, 26 gündür haber alınamayan genç aranıyor.

15 Temmuz’da İstanbul Boğazı’nda akıntıya kapılarak kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım’a ulaşmak için gemi trafiği iki yönlü olarak kapatıldı. Boğaz’da Yıldırım’a ulaşmak için su altı arama kurtarma çalışması yürütülürken 26 gündür haber alınamayan gencin yakınları ise çalışmaları umutla takip ediyor.

15 Temmuz’da arkadaşlarıyla serinlemek amacıyla denize giren ve akıntıya kapılarak kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım için İstanbul Boğazı sabah 08.45’te iki yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait A-1580 numaralı arama ve kurtarma gemisi ile Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı römorkör Boğaz’da Yıldırım’a ulaşmak için su altı arama kurtarma çalışması yürütüyor. 17 yaşındaki genci bulabilmek için Genelkurmay Başkanlığı tarafından gönderilen ekipleri ise gencin yakınları kıyıdan umutla takip ediyor.

Arama çalışmalarını kıyıdan takip eden 17 yaşındaki Furkan’ın amcası Mehmet Yıldırım, “15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızın mitingine geliyor Furkan. Saat 6’yı 10 geçe denize giriyor serinlemek için. Denizden çıktıktan sonra da Cumhurbaşkanımızın mitingine gideceklermiş, gidemedi. Denizde boğuldu Furkan, aşağı yukarı 1 ay oldu Furkan bulunamadı. Gece gündüz biz bu çadırların altında kalıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan yardım bekliyoruz. Şu anda Karaburun tarafında da bir çalışma var. İtfaiye, deniz polisi, sahil güvenlik orada da bir çalışma var. Bir duyum aldık 2 kayanın arasında bir ceset var olduğunu söyledi birisi. Şu anda orada çalışma var. Anne ve babası orada. Genel Kurmay Komutanlığı’ndan geldi bu gemi 50 metre yerin altını görüyormuş. 2 gündür çalışmasını sürdürüyor. Boğaz bu yüzden kapatıldı bu gemi daha kapsamlı arama yaptığı için. Valilikten aradılar bu geminin araması ay başına kadar sürecekmiş herhalde” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın