Doğtaş’ın İSMOB 2016’daki standı en iyi stand seçildi

İSMOB 2016 Tasarım Yarışması'nda, Doğtaş’ın standı “En İyi Stand” ödülünü aldı. Standın tasarımı Ertuğrul Yurdakul, Emre Kuzlu ve Deniz Tuncer yöneticiliğinde gerçekleştirildi. Doğtaş ziyaretçilerine tasarımı ve ürün koleksiyonlarını odak alan bir deneyim kurgulayan I-AM, Doğtaş’ın yeni koleksiyonlarının tanıtılacağı stand içerisinde her koleksiyonun kendi içinde kurgulandığı kesitler tasarladı. Tasarımda bulunan her kesitte bir koleksiyon yer alıyor. İç mekanlarda tavan, duvar ve zemin malzemelerinin, koleksiyonlara özel ve diğerinden farklı olarak uygulandığı bu kesitlerin parçalı karakterleri kabuk tasarımına da yansıtılıyor.

Şehir silüetinde stand tasarımı

“Yaşamdan kesitler sunma” fikriyle yola çıkılan tasarım kurgusunun kabuk tasarımında şehir silueti kullanıldı. Bu siluet yaratılırken daha hareketli bir kurgu oluşturmak ve yapının izin verdiği yükseklik kısıtlamasına bağlı kalmak için kesitlerin çatıları kendi içlerinde kırılarak dinamik bir form elde edildi.

Tasarımın ve ustalık duygusunun yansıtıldığı standın kalbini ve giriş alanını oluşturan atölye alanı bu siluet içerisine yerleştirilmiş bir ev formunda oluşturuldu. Aynı zamanda etkinlik alanı olarak kullanılan ve giriş alanında yer alarak standın odak noktası haline getirilen atölye alanının üst katı ise cafe ve toplantı alanı olarak değerlendirildi. Doğtaş’ın “Dokun çünkü dokunmak güzel” sloganından hareketle, kabuk formu, dokunma isteği uyandıran, üç boyutlu formu ve mat dokusuyla öne çıkan bir malzemeyle kaplandı. Tasarım, kesitler arasındaki ara geçişlerde, kabuk formundaki aralıklarda ve giriş alanlarında bitki ve peyzaj öğeleriyle tamamlanarak sıcak bir ortam oluşturulması sağlandı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.