Doğu Anadolu’nun en yüksek binası satılıyor

ESN Esenler Yapı İnşaat; Hititlerden Osmanlı’ya kadar binlerce yıl boyunca çok sayıda medeniyete sahne olan Elazığ’a modern bir yaşam kazandırıyor. Şehri modern yaşam standardıyla buluşturacak ESN Twin Towers, 2 adet kule ve alt kütlesinde yer alan mağazalardan oluşuyor. Sunduğu üst düzey yaşam standardının yanı sıra, şehir için güçlü bir simge olarak tasarlanan proje; manzara, rüzgar, güneş ve enerji verimliliği açısından da şehir ilk üst düzey teknolojik donanımına sahip bulunuyor. Şehrin her noktasına hâkim olan konumu, mağaza blokları, sosyalleşme imkânı sunan geniş meydanları ile modern şehir atmosferi yaratılması planlanıyor.

ESN Esenler Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Demir, bugüne inşa ettikleri otel, iş ve hizmet merkezleri projelerine ESN Twin Towers ile konut projesini de eklediklerini belirterek konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Sektörde 14 yıllık bir deneyime sahip bir firma olarak Elazığ’a çok sayıda yapı kazandırarak şehrin modern yüzünün temelini attık. Bugün geldiğimiz aşamada, üst düzey teknolojik donanıma sahip, şehrin en yüksek binasına da imzamızı atarak bu misyonumuzu en üst noktaya taşımayı hedefliyoruz. 2 yıl süren yoğun bir çalışmanın sonucunda Kasım sonu tamamlayarak şehre armağan edeceğimiz ESN Twin Towers ile sektördeki konumumuzu da güçlendiriyoruz. Sahip olduğumuz inşaat yapı kültürünün bir yansıması olan projemiz, yatırımcılarımıza kendilerini özel hissedebilecekleri konforlu bir yaşam alanı sunarken, meydanları, sosyal tesisleri ile de Elazığlılara hak ettikleri modern yaşamın kapılarını aralayacak.”

Projedeki dev kuleler arasında kalan meydanlar, aileler ve çocuklar için şehir içinde saklı bir bahçe ortamı sunan zengin peyzaj alanları ve ortak kulanım alanları için oluşturulan sosyal tesisler ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Elazığ’ın en yüksek binası olarak aynı zamanda çevresindeki parseller ile kentsel dokuda süreklilik ve bütünlük sağlıyor.
Yaklaşık 100 metre yüksekliğe sahip kulelerde, panoramik bir şehir manzarası sunuluyor. Her katta iki dairenin yer aldığı kulelerde, 3 yönlü bir cephe hâkimiyeti bulunuyor. Projenin ketin simgesi olmasının dışında sahip olduğu zengin bir peyzaj, mimari detaylarla zenginleştirilen mekânlar ile de yatırımcılar için artı bir değer katması hedefleniyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.