Dünya devinden Türkiye’ye yatırım!

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan WandaGroup, Türkiye’de ilk yatırımını Mar Yapı ortaklığıyla gerçekleştirecek. Teknolojiden turizme, finanstan gayrimenkule geniş bir faaliyet alanı bulunan Wanda’nın turizm sektöründe gerçekleştireceği bu yatırımı yurtdışındaki ilk oteli olacak. Wanda Vista İstanbul ismiyle faaliyete geçecek olan otel, Güneşli Basın Ekspres Yolu’nda yükselecek.  Projenin ayrıntılarını paylaşmak üzere bir araya gelen iki grup, düzenlediği basın toplantısında, dev yatırımla ilgili bilgilendirmede bulundu.

5 yıldızlı otel, 320 daireli rezidans

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, WandaGroup Başkan Yardımcısı NingQi Feng ve Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Konsolosu HuangSongfeng’in katılımlarıyla gerçekleşen lansmanda iki ülke arasındaki kültürel ve ticari ilişkileri geliştirecek yatırımın önemine değinildi. Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök,  projeyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İki kuleden oluşan kompleksin bir kulesinde Wanda’nın beş yıldızlı lüks otel markası Wanda Vista yer alacak. Kuledeki 320 daire de yine Wanda Vista Residences markasıyla Wanda tarafından işletilecek. WandaHotels& Resorts ilk yurtdışı yatırımını İstanbul’da hayata geçirirken biz de Mar Yapı olarak Çinli misafirlerimizi ağırlayarak ülke turizmine katkı sağlamaktan ve tüm paydaşlara kazandıracak bir projeyi yaratmaktan dolayı çok mutluyuz”

“Gurur duyuyorum”

WandaGroup Başkan Yardımcısı NingQi Feng ise, “Mar Yapı gibi prestijli bir firmayla çalışmaktan ve kendileriyle birlikte 150 lüks misafir odası ve süit içeren,  yerel kültürel unsurlar ve eşsiz Vista servisiyle donatılmış Wanda Vista İstanbul’u bugün size sunmaktan gurur duyuyorum” dedi. Bu ortaklığın, WandaHotel&Resorts’u, Çin’in saygın bir uluslararası lüks otel şirketi olma hedefine daha da yaklaştıran önemli bir adım olduğunu ifade eden Feng, yeni projeleriyle gurur duyduklarını söyledi.

WandaHotels&Resort’unWandaReign, Wanda Vista, WandaRealm ve WandaJin markaları altında Çin’de 104 oteli bulunduğunu ifade eden Feng şu bilgileri verdi:“Wanda Vista İstanbul, WandaHotels&Resort’unglobal pazarlardaki ilk markası olacak ve İstanbul’u dünyanın diğer birinci sınıf şehirleri Chicago, Los Angeles, London, Sydney ve Gold Coast izleyecek. Mar Yapı ile birlikte güçlü markamız ve kaynaklarımızla, Türkiye’nin en büyüleyici lüks oryantal oteliWanda Vista İstanbul’uinşa edeceğimize inanıyoruz”
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.