Dursun Özbek’den büyük fedakarlık

Galatasaray zor bir süreçten geçiyor. Başkan Dursun Özbek geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısıyla UEFA'nın kendileri için 1+1 yıl Avrupa'dan men kararı vermeye hazırlandığını açıklamasında bulunmuştu.

Bu ifadeler sonrası bu zorlu süreci anlatmak için futbolcuların yıllık ücretlerinde indirime gitmesi gerektiği konuşulmuştu. Ancak futbolculardan önce ilk fedakarlığın başkan Dursun Özbek tarafından yapıldığı öğrenildi.

Ma Biche'yi Aysal'a geri verdi

İş hayatında zorlu bir süreç yaşayan Özbek, Galatasaray içinse fedakarlıktan kaçınmadı. Dursun Özbek, Antalya Kemer'de biri kiralık olmak üzere eski başkan Ünal Aysal'a ait Park Kimeros Holiday Village ve Ma Biche Resort otellerinin sahipti. İşleri beklediği gibi gitmeyince kiralık olan Ma Biche'yi Ünal Aysal'a geri verdi.

125 milyon lira kefalet

Taksim'de sahip olduğu Nippon Oteli'ni ise Fransız ortaklarına iade etti. Buna rağmen Sarı-Kırmızılı kulüp adına elini taşın altına sokmaktan çekinmedi. Mayıs ve Kasım 2015'te çekilen 125 milyon TL'yi geçen banka kredilerine şahsi olarak kefalet kullandı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.