Düşük faizli konut kredisi şartları ve başvuru tarihleri belli oldu mu?

Düşük faizli konut kredisine ilişkin detaylar belli olmaya başladı. Türkiye’nin dört bir yanında ilk evini satın almak isteyen binlerce vatandaş; Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında 15 yıl vadeli 1.20 düşük faizli konut kredisine dair aramalar yapıyor.

İlk kez ev almaya hazırlanan vatandaşlar, düşük faizli konut kredisi desteği ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. 25 Ekim tarihli Resmi Gazete’de birtakım detayları paylaşılan düşük faizli konut kredisine dair bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik. İşte, son olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklaması ve diğer bilgiler

İLK KEZ KONUT ALANLARA UYGUN KREDİ

Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre; Kira ve konut fiyat artışlarının enflasyondaki olumsuz etkilerinin giderilmesi için konut arzını artırıcı uygulamalar hayata geçirilecek.

Kamunun uygun koşullarda sağladığı konut kredileri ilk kez konut edinimini destekleyecek, dar ve orta gelirli vatandaşlar için belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında olacak şekilde yeni başlayan projelere yönlendirilecek.

İlk kez konut edinimini destekleyici, dar ve orta gelirli vatandaşlar için belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında konut edinimini kolaylaştırıcı uygulamalara yönelik çalışmalar yapılacak.

ÇOK KONUT ALIMINA TEDBİR

Belirli bir sayının üstünde konut sahipliğine yönelik kredi kısıtlaması gibi uygulamalar hayata geçirilecek. Birden fazla konut sahibi olanların konut kredilerine erişimini sınırlayıcı kredi değer oranını azaltan ve kredi risk ağırlıklarını yükselten kararların etkileri takip edilerek ilave önlemler alınacak.

Sosyal Konut Projesi kapsamında 100 bin konut tamamlanacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıTHY Emlak Konut Arnavutköy kura çekim tarihleri belli oldu mu?
    Sonraki yazıVESEN YALILARI’NDA BAHÇEN DENİZ