Ege bölgesinin mobilyadaki ihracat şampiyonu Bambi Yatak

Hikayesi olan ürünlerle Türkiye yatak pazarına yenilikçi çözümler sunan Bambi Yatak, Ege İhracatçı Birlikleri’nin “İhracatın Yıldızları 2023” listesinde mobilya kategorisinde ilk sırada yer aldı.
Uykuyu sanata dönüştüren Bambi Yatak,Ege Bölgesi İhracat Şampiyonu oldu. Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) 2023 İhracatın Yıldızları listesine göre Bambi, mobilya kategorisi listesinde ilk sırada yer aldı. 2023 yılında yaklaşık 11,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren markanın ana ihracat pazarı Avrupa olurken en çok satış yapılan bölgeyi ise Benelüks ülkeleri oluşturdu. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”ndeBambi Yatak’ın ödülü Bambi Yatak Satış Müdürü Meriç Mavigöz’etakdim edildi.
Bambi Yatak, yıl içindeki cirosunun yüzde 10’unu ihracat ile elde ediyor
Ürün kalitesi ve çeşitliliğin ihracatla dünyanın farklı noktalarına ulaştığı zaman değer kazandığını vurgulayanMeriç Mavigöz, kazanılan ödüle dair şu açıklamalarda bulundu: “Ülkemizin önde gelen yatak üreticilerinden biri olarak ihracat performansında ilk üç içinde yer alıyoruz. Halihazırda Türkiye’de yılda yaklaşık 1milyon adet yatak ihraç edildiğini düşünüyoruz. Bunun yaklaşık 25bin tanesindeBambi Yatak’ın imzası bulunuyor. Ciromuzun yüzde 10’unadünyanın farklı ülkelerine yaptığımız bu ihracat sayesinde ulaşıyoruz. Şu an 30 farklı ülkede 300’den fazla satış noktasıyla Bambi kalitesini kullanıcılarla buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Marka olarak bizi rakiplerimizden ayırıp sektörümüzde yukarılara ulaşmamızı sağlayan en önemli faktör, sadece yatak ve yatak aksesuarları üretimine odaklanmış olmamız. Bu sayede kullanıcılarımıza her zaman daha iyisini sunmak için çalışıyoruz. Hikayesi olan yatakları üretirken Ar-Ge yatırımlarına önem veriyor, ilklere imza atacak hamleler yapmayı önemsiyoruz. Sağlık, huzur ve en önemlisi mutluluk için uykunun gücüne gönülden inanıyor, bu sayede global ölçekte dünyanın pek çok ülkesinde insanlara dokunabiliyoruz. Elde ettiğimiz ihracat başarısının altında da bu yatıyor.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıFiyatlardaki düşüşü fırsata çevirip ev sahibi olmak isteyenlere sigorta fırsatı
    Sonraki yazıPOLAT PİYALEPAŞA ÇARŞI’DA BAHAR SERGİLERİ