Ege’nin zarif projesi Sevilla Kekliktepe

Sürdürülebilir lüks anlayışını farklı bir mimari ile yorumlayan Sevkon’un, 81 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulu Sevilla Kekliktepe Villaları, 11 farklı tipte ve her birinde özel havuzu olan, konumuna göre ortalama 1500 – 3000 metrekarelik net bahçe alanlarına sahip toplam 32 villadan oluşuyor. Fiyatlar 990 bin ile 1 milyon 500 bin euro arasında değişiyor. Ayrıca projede 20 metrekarelik bir işlevsel oda ile ayrı bir çamaşır odası bulunuyor. Bunlar + konsept içinde yani oda sayılarına dahil değil ve her tip villada çamaşır ve kurutma makinesi ile beraber bulunuyor… 

“Doğa dostu” bir yaşam projesi olan Sevilla Kekliktepe Villaları, doğanın içinde modern, lüks, konforlu ve müstakil bir yaşam kurmak isteyenlere sesleniyor. Doğadan ve doğallıktan ödün vermeden tasarlanan Sevilla Kekliktepe Villaları, yeşil bina konseptine uyumlu olarak hazırlandı.

Mimaride doğa dostu malzemeler kullanıldı

Dsgnart Mimarlık ve A.Han Peyzaj Mimarlık Ofisi tarafından tasarlanan Sevilla Kekliktepe’nin mimarisinde doğayla en uyumlu malzemeler kullanıldı. Karbon ayak izinin en aza indirgenmesine büyük özen gösterilen projede, suyu ve doğayı doğru kullanan, sürdürülebilir bir yaşam amaçlanıyor. Kuzeyinde deniz manzarası, doğusunda çam ormanı, güney ve batısında eşsiz doğa manzarası bulunan villalar, konumları itibariyle komşuluk duygularının tekrar oluşacağı güvenli ve kaliteli bir yaşam sunuyor.

Projede yürüyüş, bisiklet, egzersiz, tenis, basketbol, fitness, sosyal kulüp, çocuk oyun alanları, cep park, restaurant, kişiye özel yüzme havuzları, organik tarım ve özel peyzaj alanlarının yanı sıra açıkhava sineması da bulunuyor.

Sevkon Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Nuri Sevil, Sevkon Gayrimenkul olarak amacımız eşsiz kalitesiyle ön plana çıkan, doğanın içinde şehir gürültüsünden ve kirliliğinden uzak, estetik, sağlık, teknoloji ve konforun üst düzeyde olduğu bir yaşam projesi ortaya koymak. Günümüzde sürdürülebilirlik kavramı iş hayatından kişisel yaşam tarzına kadar her alanda gözetilmesi gereken önemli bir konu. Biz de Sevkon Gayrimenkul olarak bu konuya ekstra özen gösteriyoruz. Sevilla projelerimizin ilk adımı olan Kekliktepe ve onu takip edecek diğer projelerimizde doğa dostu ve sürdürülebilir yaşam alanları yaratmak vizyonumuzun önemli bir parçasını teşkil ediyor” dedi. Sevil ayrıca Sevilla Kekliktepe Villaları’nın devamı niteliğinde olan Bodrum Mazı ve Ayvalık Cunda projelerinin 2018’de hayata geçeceğini belirtti.

Villaların teslimine 2016 yıl sonunda başlanacağını belirten Sevil, 2017 yılının Haziran – Aralık aralığında da projeyi tamamlayacaklarını söyledi.

Hem doğaya, hem de şehre yakın

Son dönemde Ege’nin yükselen değerleri arasına giren Urla, doğal dokusu, temiz havası ve şehir gürültüsünden uzak olmasına rağmen şehre bir o kadar yakın olmasıyla büyük avantaj sağlıyor. Sevilla Kekliktepe Villaları, şehir merkezine 38 km, en gözde tatil beldesi Çeşme'ye 42 km ve havaalanına sadece 55 km mesafede bulunuyor.

Bölgeye özel zeytin ve çam ağaçları yetiştirilecek

A.Han mimarlık tarafından peyzaj tasarımı gerçekleştirilen Sevilla Kekliktepe projesinde genel bitki dokusuna, toprağın değerlerine ve analizine büyük önem verildi. Bu şekilde bölgenin doğal dokusuna zarar vermeden, doğa ile bütünleşik sürdürülebilir peyzaj mimarisini devam ettirdiklerine dikkat çeken Nuri Sevil, Sevilla Kekliktepe projesinde bölgeye uygun 10 çeşit zeytin ve çam ağaçları ile özel bitkilerin olduğu çalışmalar yapacaklarının müjdesini verdi. Doğal dokunun korunmasına gösterilen özen, proje alanındaki zeytin ağaçlarının korunarak inşaat sürecini takiben yeniden proje alanı içerisine konumlandırılması ile dikkat çekiyor. Proje alanına komşu ormanların bakımını da üstlendiklerini belirten Sevil, her villanın bahçe alanındaki peyzaj çalışmalarında da çevreye uyumlu bitki örtüsü seçenekleri sunarak doğaya ve doğala gösterdikleri özenin altını bir kez daha çizdi.

Doğanın içe yansıması

Ayrıca drenaj çalışması ile toprak altı çalışmaları da sürdürdüklerini belirten Sevil, “Ortak alanların dışında da kişiye özel peyzaj uygulaması yapacağız. Sevilla Kekliktepe projesinde yeşilin içinde, yeşille bütünleşik iç mekanlar ferahlık algısını oluştururken, giriş katlardaki iç bahçelerle ve iç alanlarda da yeşil algısını devam ettirecek şekilde bir bütünlük sunacağız. Bu şekilde 'doğanın içe yansıması' ve 'iç-dış bütünlüğünü' sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. Sevilla Kekliktepe Villaları’nın iç bahçeleri ile birlikte şömine yerleşimleri de dikkat çekiyor.

Tüm hizmetler Ramada Plaza İzmir ayrıcalığıyla veriliyor

Kekliktepe Projesi’nin otel konforu ve servisleri Ramada Plaza İzmir işletmesi tarafından uygulanacak, böylece yatay rezidans mantığı ile eşsiz bir güven ve rahatlık ortamı sunulacak. Hayatın duraksız yaşanabilmesi için gereken her detayın, uzman ekipler tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandığı projede, villa sahipleri Ramada Plaza İzmir ve halen yapımı süren Alaçatı Resort, Ayvalık Cunda ve Bodrum Mazı otellerinin de VIP müşterisi olarak tüm hizmetlerden ayrıcalıklı olarak faydalanma imkanı bulacak.

Kulüp mantığıyla birbirleri ile bağlantılı otel-konut hizmet kurgusu sunan proje bu anlamda da lüks konut piyasasında fark yaratmayı hedefliyor. Sevilla Kekliktepe’de villa sahiplerine tüm organizasyonel ihtiyaçlarında çözümler, tamir, bakım ve onarım hizmetlerinin yanı sıra, temizlik servisi, güvenlik, seyahat planlamadan uçak kiralamaya varan geniş bir yelpaze ile hizmet veriliyor.  Ayrıca Ramada otellerinde rezervasyon önceliği, free room upgrade, yiyecek ve içecekte özel indirim gibi ayrıcalıklar ile birlikte yepyeni bir yaşam tarzı sunuluyor.

Yeni projeler geliyor

Sevkon Gayrimenkul önümüzdeki dönemde yatırımlarına devam edecek. Alaçatı, Cumda, Ayvalık ve Bodrum Mazı da yine Ramada el birliği ile otellerin yanısıra Alaçatı ve Cunda da Sevilla markasıyla iki villa projesi daha yapılacak. 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın