Emlak Bank üretimi arttırmayı hedefliyor

Türkiye inşaat sektörüne kalıcı çözümler sunmak için yola çıkan Emlak Bank, yerel üretimi arttırmayı, istihdama ve büyümeye olumlu katkı sağlamayı hedefliyor.

Atatürk tarafından 1926 yılında kurulan Emlak Bank, Türkiye inşaat sektörüne kalıcı çözümler sunmak için yola çıktı. Banka, yerel üretimi arttırmayı, istihdama ve büyümeye olumlu katkı sağlamayı planlıyor. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; Emlak Bank, yapı malzemeleri üreticileri, kullanıcıları ve nihai gayrimenkul alıcılarından oluşan inşaat sektörünü en iyi noktaya taşıyacak, yerel endüstriyel üretimi geliştirecek finansal çözümleri sunan bir banka olmayı ve sürdürülebilir gayrimenkul finansman modellerini Türkiye’de yaygınlaştırmayı planlıyor.

Emlak Bank projeleri devam edecek

Gelişmiş ülkelerin kalkınma planlarında sanayinin önemini anlatan Emlak Bank Genel Müdür Deniz Aksu, “Üretim ve ekonomik büyümenin en önemli ihtiyacı teknolojik imkanları olan tesisler ve nitelikli iş gücüdür. Üretim tesislerinin veya organize sanayi bölgelerinin inşa edilmesi inşaat sektörü için önemli bir iş sahasıdır. Ekonomimiz için çok önemli bir yeri olan inşaat sektöründe, ithal edilen veya ithal girdi ile üretilen mallarda üretimi yurt içine ne kadar çekebilirsek o oranda önemli bir işi başarmış olacağız. Emlak Bank projeleri devam edecek” şeklinde konuştu. İnşaat sektörüne yerli üretimle girdi sağlayan, yapı malzeme ve ekipmanı üreticileri, asansör ve yürüyen merpen üreticileri gibi önemli sanayii temsilcileriyle, ilgili dernek ve birliklerle görüşmeler halinde olduklarını sözlerine ekleyen Aksu, önümüzdeki hafta itibarıyla yerel imalat endüstrisinde yer alan iki ana dal olan “Özel ve endüstriyel üretimin önemi ve sürdürülebilir finansman modelleri” konulu bir çalışma düzenleyeceklerini söyledi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.