Emlak Konut GYO Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İçin 4,2 Milyar TL’lik Sözleşme İmzaladı!

İstanbul’da kentsel dönüşüm alanında uzun yıllardır tamamlanması gereken Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi hızlanmaya başladı.

İstanbul’da yapımı uzun zaman beklenen dönüşüm projelerinden Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde son durum merak ediliyor. Uzun yıllar boyunca bölgede dönüşümün yapılması beklenirken çıkan çeşitli sorunlardan dolayı proje kangren haline gelmişti. Yaşanan bu sorunlardan dolayı büyük mağduriyetlerin ortaya çıkması neticesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı projeyi devraldı. Bu aşamadan sonra ise Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hız kazandırıldı.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm proje alanında bir süre önce inşaat aşamasına geçebilmek için binaların boşaltılması tamamlanmıştı. Ardından ise gözler inşaatların başlamasına çevrilmişti. Emlak Konut GYO, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi için baş sorumlu haline geldi. Sermayesinin yüzde 49,34’ü TOKİ’ye ait olan Emlak Konut GYO, Fikirtepe’deki dönüşümün tamamlanmasında büyük rol oynayacak.

2022 yılının ilk gününden itibaren Emlak Konut GYO, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi için girişimlerini hızlandırdı. Ocak 2022’de Emlak Konut GYO, Fikirtepe’de dönüşüm alanında dört parselin inşaat işiyle alakalı olarak sözleşmeleri imzaladı. İmzalanan bu sözleşmelerin toplam bedelinin ise KDV hariç olmak üzere 4,2 Milyar TL değerinde olduğu bildirildi.

İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesi ile alakalı olarak ana ihalenin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Daha önce yapılan açıklamalara göre Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ihalesi Şubat 2022’de yapılacak. Bu ihalenin sonuçlanmasıyla beraber de Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi için inşa aşamasına geçilecek. İhaleyle beraber de projenin ne zaman tamamlanacağı ve hak sahibi vatandaşlara konutlarının ne zaman teslim edileceği netleşmiş olacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıMetaverse Patladı! Sanal Emlakçılık Ofisleri Açılmaya Başlıyor!
    Sonraki yazıKiracılar dikkat! Hak Kaybı Böyle Önleniyor!