Emlak Konut GYO yarıyılı rekor satışla kapattı

6 ayda 3.8 milyar liralık satış yaptıklarını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Yılsonunda hedefimizi aşarız” dedi.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, yılın ilk yarısını rekor satışla kapattı. Şirket tarafından geliştirilen projelerde, 613 bin 535 metrekarelik satış yapıldı. Toplamda ise 3 milyar 853 milyon lira değerinde 3 bin 528 bağımsız bölüm satıldı. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, başarılı bir yarıyıl geçirdiklerini belirterek, “İlk 6 ay için açıkladığımız rakamlar yarıyıl toplamında 3.3 milyar liralık satış değeri ve 518 bin 917 metrekarelik satış alanı büyüklüğü hedefiyle karşılaştırıldığında beklentilerimizin üzerine çıktık. İlk yarı için adet olarak açıkladığımız satış hedefi ise 3 bin 965 bağımsız bölümdür” dedi.

Haziran bitmeden ihale edilen 5 dev proje ile 9 milyar liralık bir değer oluşturduklarının altını çizen Kurum, “2017’nin ikinci çeyreğiyle beraber girilen yeni dönemin piyasalar üzerindeki olumlu etkisi dahilinde, gayrimenkul firmalarının ihalelerimize yoğun ilgisi ve rakamların bu seviyelere çıkması gerek ülkemize gerekse de Emlak Konut GYO’ya olan güvenin işaretidir” dedi.

Kurum, “2017 planlarımızı açıklarken bu yıl için 1.5 milyar TL’lik arsayı ihale edeceğimizi ve bu ihaleler neticesinde 10 milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Mevcut ihale takvimimiz değerlendirildiğinde ihalesini yapacağımız yeni arsalarla birlikte yılsonu itibarıyla projelerimizin toplan hasılatının 15 milyar TL’ye ulaşmasını bekliyoruz” dedi. Emlak Konut olarak Türkiye’nin yarınlarına güvendiklerinin altını çizen Kurum, “Şu ana kadar ihalesini tamamladığımız 5 projemiz haricinde yakın zamanda duyurusunu yaptığımız İstanbul Şile Çavuş ve Antalya Muratpaşa yılın ikinci yarısında ise Florya, Teşvikiye ve Küçükçekmece arsalarımızın da ihalesini yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

(Sabah)

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.