Emlak Konut GYO’dan Fikirtepe için 727 milyon 271 bin TL’lik sözleşme!

Emlak Konut GYO ihale ettiği İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3463/1 Parsel İnşaatı İşi’nin sözleşmesi, Yüklenici Torkam İnş. ve Yatırım A.Ş. ile 17 Ocak 2022 tarihinde imzalandı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3463/1 Parsel İnşaatı İşi’nin sözleşmesi, Yüklenici Torkam İnş. ve Yatırım A.Ş. ile 17 Ocak 2022 tarihinde imzalandı.

Emlak Konut KAP’a şu açıklamayı yaptı;

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan “Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü” çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3463/1 Parsel İnşaatı İşi’nin sözleşmesi, Yüklenici Torkam İnş. ve Yatırım A.Ş. ile 17.01.2022 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 727.271.000 TL + KDV ‘ dir .

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde bölge ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı; “Fikirtepe’de vatandaşlarımız yıllardır kentsel dönüşüm projesinden dolayı mağdurlardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla hemen Fikirtepe için, kangrene dönüşmüş Fikirtepe için harekete geçtik. İnşallah Şubat ayı itibariyle 15 bin konutun tamamının ihalesini yapmak suretiyle İstanbul’un, Anadolu yakasının en büyük kentsel dönüşüm projesinin bir tanesini de Kadıköy’de Fikirtepe’de gerçekleştiriyoruz.”

Melek GÜNER AKMAN/Emlakrotasi.com

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıRuslar Türkiye’de gayrimenkul yatırımına yöneldi!
    Sonraki yazıEkrem İmamoğlu Sefaköy-Beylikdüzü Metrosu hakkında bakın ne dedi!