Emlak Konut GYO’nun Ankara ihalesinde rekor teklif

aq

İstanbul’dan sonra Ankara’da da rekor ihaleye imza atan Emlak Konut GYO, özellikle Anadolu’da geliştireceği projeler ile dikkat çekiyor. Bu kapsamda Emlak Konut GYO, ‘Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesinin 2. oturumunu gerçekleştirdi. Oturumda en yüksek teklifi 1 milyar 258 milyon 365 bin lira ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat – Çiftay İnşaat İş Ortaklığı verdi.

Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamada ortaklığın, 4 milyar 194 milyon 550 bin TL ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri içinde rekor denebilecek en yüksek teklifi verdiği belirtildi. Emlak Konut GYO’nun ‘Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesinin 1. oturumu ise 30 Nisan tarihinde gerçekleştirilmişti. İhalede Pasifik Gayrimenkul Yatırım, Ilgın İnşaat, İzka İnşaat, Aksüs Yapı ve Esta İnşaat teklif vermişti. Birinci oturumda en yüksek teklif yine Pasifik İnşaat’tan gelmişti. Pasifik Gayrimenkul-Çiftay İnşaat İş Ortaklığı arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 389 milyon TL olarak belirlenirken, arsa satışı toplam geliri rakamı ise 1 milyar 945 milyon TL olarak açıklanmıştı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıSakarya Erenler’de kentsel dönüşüm başladı
  Sonraki yazıMarka Rezidans’ta 440 bin liradan başlayan fiyatlar
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın