En akıllı stat Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu!

Türk Telekom’un altyapısını yenilediği stad, Wi-Fi ve 4.5G’ye hazır mobil internet altyapısıyla akıllı stad kategorisine girdi.  50 bin taraftar aynı anda internete girip, sosyal medya paylaşımı yapabilecek. Sarı lacivertli stadın, Nani kadar hızlı internet, Van Persie kadar kaliteli iletişim ve Volkan kadar güvenilir bağlantı imkanı olacak.

Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir,

Teknoloji ve sporu aynı potada eriterek yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nı Türkiye’nin ve dünyanın sayılı akıllı statlarından biri haline getirmenin adımlarnıı attıklarnı söyledi.

Bu statta artık hızlı ve kesintisiz internetten eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan yüksek kaliteli iletişime kadar birçok hizmetin bir arada sunulacağını dile getiren Akdemir, “Fenerbahçe taraftarı bu deneyimi herkesten önce yaşayacak. Çok kısa bür sürede tamamlanacak uygulamalarımızla beraber Fenerbahçe Stadı, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en modern statlarından biri haline gelecek” dedi.

‘Camiamıza yakıştı’

Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat da, ‘Yeni Nesil Stadyum’ projesinin taraftarlar için zengin bir deneyim ve kulüp içinse yeni fırsatlar sunacağını kaydetti. Fırat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün yeni nesil bir stadyumun müjdesini veriyoruz. Stadımız, bir kez daha bir dönüşüm geçiriyor. Son dönemde, sessiz sedasız yürüttüğümüz kapsamlı bir proje ile  taraftarımıza yeniden ve gene ilkleri yaşatacak, farklı deneyimler sunacak dijital bir altyapı oluşturuyoruz. Taraftarımızın maç günü heyecanını ve coşkusunu yeni bir seviyeye taşıyor, standartları yeniden yükseltiyoruz. Fenerbahçe camiasına yakışan bir iş oldu.”

4.5G’ye uyumlu

Yeni Nesil Stadyum Projesi’yle stada kurulan kablosuz internet altyapısı ile Fenerbahçeliler maç öncesi ve maç anında internete girip uygulamalardan yararlanabilecek. Stadın 4.5G’ye uyumlu mobil şebeke altyapısıyla taraftarlar akıllı telefonları üzerinden de hızlı ve kesintisiz internet deneyimi yaşayacak. Yenilikçi uygulamalar da tanıtıldı.

500 dijital ekran
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na kurulan 4.5G’ye hazır mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak. 50 binden fazla kişi aynı anda kesintisiz internet deneyimine sahip olabilecek. Türk Telekom Grubu Entegre Bağlantı Yönetimi Direktörü Baran Yurdagül de, 500’den fazla dijital ekranla taraftarların ayrı bir deneyim ve ayrı bir eğlence yaşayacaklarını da söyledi.

Maç atmosferini değiştirecek

–  Yeni ‘Stadyum’ uygulamasıyla alışılagelmiş maç atmosferi tamamen değişerek, yeni nesil mobil çözümlerle tüm taraftarların maçın coşkusuna her an dâhil olabilmeleri sağlanacak. Taraftarlar maç öncesi karşılaşmayla ilgili önemli bilgileri alarak stat atmosferine hazırlanacak.
–  Statta taraftarlar, kişiye özel karşılama mesajlarıyla karşılanacak, ‘sanal tur’ uygulamasıyla dijital stat turu yapabilecek. Uygulamayla taraftarlar koltuklarını ve yemek alanlarını kolaylıkla bulabilecek, yemek siparişinde bulunabilecek, stat içindeki kameralardan büfelerin önündeki kuyrukların uzunluğunu, kapı yoğunluğunu görebilecek.
–  ‘Resmi Takım Uygulaması’ ile taraftarlar, Fenerbahçe hakkındaki son dakika haberlerine, istatistiklere, puan durumu, canlı anlatım gibi takım ile ilgili tüm haberlere ulaşabilecek. Ayrıca uygulama içinden sağlanacak özel bir alanla takımla ilgili hiçbir yerde bulunmayan özel bilgilere, fotoğraf ve video görüntülerine ulaşabilecek. Uygulamayı kullanan taraftarlar birbirleri ile uygulama üzerinden iletişime geçebilecek, mesajlaşabilecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıStat yıkılacak yerine AVM yapılacak
  Sonraki yazıÖzak GYO, yaya üst geçidi ile “Hayat”ı metroya bağlayacak
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın