Esenler Çiftehavuzlar’da 1500 konut yapılacak

Çiftehavuzlar Nerede?

Esenler’e bağlı Çiftehavuzlar’ın, kuzeyinde Davutpaşa ve Namık Kemal, doğusunda Zeytinburnu ilçesine bağlı Maltepe, batısında Güngören ilçesine bağlı Gençosman ve Sanayi,  güneyinde ise yine Güngören ilçesine bağlı Mehmet Nesih Özmen ve Tozkoparan mahalleleri bulunuyor.
 
Belediyeden Büyük Transfer

 
Esenler'in büyük bir transfere hazırlandığını belirten Başkan Göksu. 'Askeri alana transfer edeceğimiz 50 bin konutla birlikte yaklaşık 250 bin kişi de yeni kuracağımız insan yüzlü yeni şehre taşıyacağız. Hedefimiz 2023… İnşallah Esenler, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında riskli konutun kalmadığı bir ilçe olacak" diye konuştu. 
Esenler’de, 2012’de başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 25 bin konut yenilendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi'nin yanı sıra özel sektör eliyle yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları, ilçenin kuzeyindeki 8.7 milyon metrekare büyüklüğündeki askeri alanın ilçe sınırlarına dahil edilmesiyle yeni bir boyut kazandı.

Toplam 72 bin metrekarelik alanda yürütülen ve 2 bin 373 konutla 55 işyerinin inşa edildiği projede kura çekimi 31 Mart 2016 günü yapılacak. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.