Ev alacaklar bu ayrıntılara dikkat!

Yatırım amaçlı ve oturum amaçlı ev alırken vatandaşların farklı kriterleri göz önünde bulundurması gerekiyor. Gayrimenkul danışmanları yatırım amaçlı alınan evlerde fiyat uygunluğunun önemli bir ayrıntı olarak dikkat çektiğini ifade ederken, vatandaşların birçoğunun da araştırma aşamasında karlılığı düşünerek arsa ve arazi alımına doğru yönelim gösterebileceklerine dikkat çekiyor. Doğru lokasyonda ve doğru fiyatta alınan araziyle de karlı çıkacaklarını düşünen yatırımcılar, içinde kiracısı bulunan iş yerlerine de rağbet gösteriyor.

 Peki yeni bir projeden ev almak isteyen yatırımcıların nelere dikkat etmesi gerekiyor?

Öncelikle yeni bir projeden ev almak istiyorsanız evin değer artışı için projenin yüzde 100 dolu olmasını bekleyin. Çünkü vaat edilenden çok farklı olabiliyor ya da evin yapılışı çok uzun sürebiliyor. Yine yatırım amaçlı ev almak istiyorsanız aidatlara dikkat edin. Ev satın almadan önce mutlaka evin aidatlarını iyice araştırın. Yönetimden öğrenin. Bu aşamada doğru gayrimenkul danışmanıyla çalışmanız, size daha fazla kazanç sağlayacak ve lokasyon seçiminizde rehberiniz olacaktır. İyi bir gayrimenkul danışmanından yardım almanız, sizi doğru yatırıma yönlendirerek yatırımınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayabilir.

Oturum amaçlı evlerde dikkat edilmesi gerekenler

Uzmanlar oturum amaçlı evlerde de fiyat faktörünün önemli bir etken olduğunu ifade ederken, bu vatandaşların hayalindeki evi almak pahasına fiyat konusunu ikinci plana atabileceğine de dikkat çekiyor. Oturum amaçlı alınacak evlerde vatandaşların; peyzaj açısı, evin büyüklüğü, hastane, okul, metro gibi yerlere yakınlığına mutlaka dikkat etmesi gerekiyor.
 
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.