Eyüp’te 110 hak sahibine birer daire

Resim İstanbul ve Merkez Zekeriyaköy’de markalı konut projelerine imza atan Ortadoğu Grup, Eyüp’te kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyor. Projenin metroya 50 metre uzaklıkta olacağını söyleyen Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, “Yaklaşık 200 konutluk proje olacak” dedi. Mehmet Gür, Grup’un yeni projelerini ve hedeflerini anlattı. 

Merkez Zekeriyaköy’de ilk etabın bittiğine ve teslim edildiğine işaret eden Gür, “Şimdi ikinci ve üçüncü etap başlayacak, 300’e yakın ilave konut olacak. Bu etaplar, belki bu yıl, belki de önümüzdeki yıl başlayacak. Ruhsatları alındı. Çoğu villa tarzı” dedi. 

FİKİRTEPE’DE ANLAŞMA YÜZDE 70

Karar'dan Hamide Hangül'ün haberine göre, kentsel dönüşüm projesi Fikirtepe’de ise anlaşmaların yüzde 70’inin tamamlandığını açıklayan Mehmet Gür, yüzde 30’u için görüşmelerin sürdüğünü söyledi. İstanbul Eyüp’te de kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını açıklayan Gür, projeye ilişkin şu bilgileri verdi: “Buradaki projemiz hemen metronun dibinde. Evinden kalkan vatandaş 50 metre sonra metroda olacak ve Sabiha Gökçen’e kadar gidebilecek bir istikamete sahip olacak. Burada planlanan metro, 3 katlı tünel sistemi, Marmaray ve raylı hatlara entegre olacak. Eyüp projesi, Alibeyköy Çırçır’da. Henüz satış ofisi yapmadık ama yüzde 20’si satıldı. Bu proje, yaklaşık 200 konuttan oluşuyor.”

METREKARESİ 5-6 BİN TL

Hak sahipleri ile anlaşmanın sağlandığını belirten Mehmet Gür, şöyle devam etti: “Eyüp’ün ilk kentsel dönüşüm projesidir orası. Temeli atıldı, inşaat devam ediyor. İnsanların oturmak için alabileceği, 2+1, 3+1 bir daireler olacak. Fiyatları da Resim İstanbul’dan yüzde 80 daha pahalı, metrekaresi 5-6 bin lira arasında. Bu bölgede hak sahibi 110 kişi ve 110 daire vardı.  İki yıldır altyapısı devam ediyor. Biz, 110 kişiyle anlaştık aynı andı.  Her kişiye birer daire verdik.  Buranın yüzde 95’i kentsel dönüşüm arazisi, biz satın aldık.”

KARTAL SANCAKTEPE’DE KONUT SAYISI 2 BİNİ AŞACAK

Resim İstanbul’da bütün etapların satışta olduğunu açıklayan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, teslimlere eylül ayında başlayacaklarını ve burada toplam bin 398 konut olduğunu bildirdi. Kartal Sancaktepe de bir projenin daha başlayacağının altını çizen Gür, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aynı bölgede 2 bini aşacak konut projesi üretilmiş olacak. Bu sene ruhsatını alıp satışa çıkacağız. Bizim hedefimiz 9’uncu ay. 700 konut olacak burada. Şirketler, misafirlerini ağırlamak için kullanabiliyor, öğrenciler bir artı biri kullanabiliyorlar. Bir de yatırım için alanlar var. Resim İstanbul’da yüzde 90’dan fazlası yaşam alanı olarak alanlar var. Yabancı çok fazla yok.”

‘KANDİLLİ’DEN ARSA ALDIK’

İstanbul Finans Merkezi ve metroya yakın konumdaki Ümraniye’de de projeye başladıklarını söyleyen Mehmet Gür, bu bölgede bir arsa satın aldıklarını açıkladı. Gür, “Temeli atıldı, altı dükkan, üstü ofis olacak. Şu anda o da başladı. En az Kağıthane projesi kadar gelir elde eden bir proje. 400 küsur metrekare. Yeni aldık. Satın almak için talepler geliyor. 6 kat yüksekliği var. Bu sene tamamlanmış olur” dedi. Kandilli’de de arsa almaya devam ettiklerini açıklayan Gür, “Şu anda 12 bin metrekarelik arsayı aldık. Biraz daha takviye edeceğiz, bu yıl projelendirip önümüzdeki yıl başlarız oraya” açıklamasında bulundu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.