Fadıl Akgündüz şimdi de “helal otel” pazarlıyor!

 fadil_akgunduz_helal_hotel

Fadıl Akgündüz’ün Caprice Gold adını verdiği devremülkünden daire alıp mağdur olanlar, şimdi de haklarına karşılık kendilerine “helal otel” adlı projeden daire pazarlanmaya çalışıldığını söyledi. Mağdurlar, “Bu bize Fadıl Akgündüz’ün yeni bir oyunu.” dedi.

Birçok insan mağdur oldu

Fadıl Akgündüz bugüne kadar onbinlerce kişiden para topladı. Akgündüz’e para verenler bunu geri alamadığı için mağdur oldu. En son İstanbul Caprice Gold devre mülk projesinden daire sattı. Ancak vaadettiği kira bedellerini ödemedi, daireleri teslim edemedi. Caprice Gold mağdurlarının iddiasına göre Fadıl Akgündüz şimdi de helal otel projesiyle piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

“Helal yatırım”ı konuşmuş

İstanbul Atakent’te bulunan ‘Halal Home Hotel’ isimli maketten otel projesinin gizli sahibinin Akgündüz olduğunu ileri süren mağdurlar, Caprice Gold’taki haklarına karşılık kendilerine bu projeden daire teklifi geldiğini söyledi. Akgündüz geçen ay helal konferansına katılarak Malezya’dan gelen katılımcılara bir konuşma yapmış, helal yatırımın önemini anlatmıştı. Caprice Gold mağdurlarına da teklif edilen Helal otelin internet sitesinde ise şu bilgiler yer alıyor: “Halal Home Hotel, ailelerin yaşadığı ve otel hizmeti alan konforlu dairelerden oluşur. Binanın yönetim planı gereği, otelin daireleri günlük ya da haftalık değil, bir yıl ya da daha uzun süreler için kiraya verilebilir.”

“Fadıl Akgündüz’ün yeni oyunu!”

Maket fotoğrafların kullanıldığı Halal Home Hotel’in sitesinde 154 oda ve 67 mağazadan oluştuğu bilgisi yer alıyor. Bünyesinde spor salonları ve yaşam merkezi de bulunması planlanan otelde helal vurgusu ön plana çıkıyor. Halal Home Hotel yetkilileri, kendilerinin Caprice Gold’la bağlantısı olmadığını ileri sürdü. Caprice Gold mağdurları ise şunları söyledi: “Bize, ‘Caprice Gold’a yatırdığınız parayı peşinat sayıp size helal otel odası satalım. Ancak Caprice’deki paranız ile oda ücretinin en fazla üçte birini ödeyebilirsiniz’ diye teklifte bulundular. Fiyatı 400 bin lirayı bulan odaların ücreti şişirilmiş. Bu teklif elimizdeki Caprice Gold tapularını almak için Akgündüz’ün bize yeni bir oyunu.”

Ev otelin kopyası

Ticaret sicili kayıtlarında oteli işleten Halal Home Hotel Gayrimenkul isimli şirket 1 Aralık 2014 tarihinde kurulurken, firmanın sahibi ise Fidan Kırbaş olarak görülüyor. Kırbaş’ın adresi Caprice Gold Otel inşaatının yanı başındaki Bayrampaşa Yaşam Evleri gözüküyor. Ayrıca helal otel bina görseli, Caprice grubun 6 ay önce tanıttığı ev otel binasının kopyası gibi.

5 yıldır bitiremedi

İstanbul’daki Caprice Gold inşaatını 5 yıldır bitiremeyen Fadıl Akgündüz’ün bu proje ile 12 bin kişiden 1 milyar liraya yakın para topladığı ifade ediliyor. Otel inşaatı ve çeşitli giderlere 500 milyon lira masraf yaptığı belirtilen Akgündüz’ün geriye kalan 500 milyon lirayı ne yaptığı bilinmiyor. (Abdülkadir Cembekli / İstanbul, Zaman)

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDondurucu soğukta ucuza ısınmanın tek yolu ısı yalıtım!
  Sonraki yazıYine Karadeniz, yine kıvrak zeka! Bakın evini nasıl ısıtıyor!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın