FANUC’un çözümü ARC Mate serisi robotlar

 

Dünya piyasalarında nümerik kontrol sistemlerinin önde gelen lideri FANUC’unuzun yıllara dayanan deneyiminin bir ürünü olarak sanayiciye sunduğu ARC Mate serisi robotlar, 35 kg’a kadar taşıma yükü ve 2 m’ye kadar erişimi mümkün kılıyor. FANUC’un ark kaynağı için özel olarak tasarladığı ve farklı ihtiyaçlara yönelik birçok modeli bulunan ARC Mate, tüm uygulamalarda doğruluk ve tekrarlanabilirliği garanti ediyor.
Farklı kullanıcı beklentilerine göre çözüm çeşitliliği sunan Japonya merkezli FANUC, ark kaynağı için özel olarak tasarladığı ARC Mate serisi robotlar ile ark kaynağı, punta kaynağı ve lazer kaynak ile birlikte kesme uygulamalarını daha hassas performansla gerçekleştiriyor. Geniş yelpazedeki talepleri karşılayan farklı modellere sahip olan seri, çok yönlülüğü artırmak ve süreçleri daha verimli hale getirmeye yardımcı olmak üzere çeşitli araçlarla birlikte sunuluyor.
İnce bilek tasarımıyla birçok sektörün kaynak uygulamasına uyumlu
İnce kolu ve içi boş bilekli tasarımı sayesinde FANUC ARC Mate serisi robotlar, en dar boşluklara erişebilmenin yanı sıra oldukça ağır yükleri de taşıyabiliyor. İnce bilek tasarımı farklı sektörlerde kullanımı da ideal hale getirirken özellikle kaynak koltuklar, akslar ve diğer aksamlar için TIER 1 gibi otomotiv sektöründe yoğun şekilde kullanılıyor. Robotun yapısı dar alanlara erişiminisağlarken kaynak tellerindeki aşınma ve yırtılmayı en aza indirerek maliyeti de düşürüyor. Çevrim dışı programlama ise kaynak işlemi sırasında meydana gelebilecek temas sorunlarını önceden görmeyi kolaylaştırıyor. Tüm önde gelen güç kaynakları için kusursuz iletişim sağlayan seri, entegrasyon ve kurulum süresini de en aza indiriyor. En geniş güç kaynak markaları için yüksek seviyede dijital arayüze sahip ARC Mate serisi, böylelikle Robot iPendant ile güç kaynağı kaynak parametrelerini doğrudan izleyip ayarlamaya yardımcı oluyor. Serideki robotlar eşsiz bir görüş sistemi bulunan iRVision teknolojisiyle parça türlerini belirleme ve kaynak sonrası kontrolleri sağlamanın yanı sıra,parçaları ve kaynak konumlarını bulma noktasında da yüksek başarı oranıyla çalışıyor. TorchMate teknolojisi ise Takım Merkezi Noktası’nı (TCP) otomatik olarak ayarlayıp çarpışmaların ardından gelen hamlaç veya tel sapmalarının sebep olduğu ve zaman alan tekrar öğretme sürecini ortadan kaldırarak kaynak verimliliğini artırıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıDİCLE ELEKTRİK GENEL MÜDÜRÜ YAŞAR ARVAS: “TRAFO TİCARETİ KONTROL ALTINA ALINMALI”
    Sonraki yazıEmlak Konut kampanya: 1,29 faizli konut kredisi kampanyası şartları neler?