FANUC’un yüzde 70’e varan enerji tasarrufu sağlayan ROBOSHOT modelleriPlast Eurasia İstanbul’da sergilendi

Sektör ayırt etmeksizin bugünün ve geleceğin robot teknolojilerini geliştiren Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, dünya plastik sektörünün en büyük aktörlerini bir araya getirenPlastEurasia İstanbul’a katılım gösterdi. Fabrika otomasyonunu geleceğe taşıyan teknolojilerini sergileyen FANUC’un fuarda en dikkat çeken çözümleri ROBOSHOT S100iB ve ROBOSHOT S150iB plastik enjeksiyon makineleri oldu.

Dünyanın öncü fabrika otomasyonu üreticilerinden FANUC,bu yıl 32. kez gerçekleştirilen PlastEurasia İstanbul Fuarı’nda yer aldı. Plastik makinelerinden makine yan ve ara sanayi ürünlerine, ham madde ve kimyasallardan ısı kontrol cihazlarına kadar plastiğin alanına giren en yeni ürün ve teknolojilerinTÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergilendiği fuarda FANUC, rakipsiz enerji tüketimi ile öne çıkan ROBOSHOT S100iB ile ROBOSHOT S150iB yüzde 100 elektrikli plastik enjeksiyon makinelerini katılımcılarla buluşturdu.
FANUC ROBOSHOT ile kısa döngü süreleri, tutarlı parça kalitesi
Türkiye’nin plastik endüstrisinde Avrupa’da ilk sırada, dünya genelinde de altıncı sırada yer aldığını vurgulayan FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Plastik endüstrsi, bugün 10 milyon tonu geçen toplam üretimi, 50 milyar doları aşan cirosu, 8 milyar doları aşan direkt mamul ihracatı ve son 10 yılda GSMH büyümesini aşan yıllık büyümesi ile Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri. Bu yönüyle PlastEurasia İstanbul Fuarı’nın yarattığı ticari potansiyel özellikle bölgemiz için büyük bir fırsat. Biz de FANUC olarak fuara yüzde 70’e varan enerji tasarrufu sağlayan ROBOSHOT modellerimiz S100iBve S150iB ile katılım gösterdik. Aynı zamanda kurmuş olduğumuz farkı otomasyon ve robotik sistemleri ile üretimlerden daha da yüksek performans alınabileceğini sergiledik. ROBOSHOT’ın %100 elektrikli olması sayesinde yüksek enerji maaliyetlerine rağmen sunduğu avantajlar ile müşterilerimize sağladığı tasarrufları anlattık. Aynı zamanda dünyanın en düşük toplam sahip olma maliyetine sahip ROBOSHOT, otomotivden medikale onlarca farklı sektörde ve farklı şartlarda yüksek kalite ve verimlilik ile çalışarak, elektrikli plastik enjeksiyon makineleri arasında dünyanın en düşük enerji tüketime ve karbon ayak izi özellikleri ile öne çıkıyor. Beraberinde kullanılan FANUC Robotlar tak ve çalıştır olarak oldukça hızlı bir kurulum ile üretime katılarak müşterilerimize birçok avantaj sunuyor” dedi.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıİş Holding Eskişehir’de spora destek veriyor
    Sonraki yazıNG EĞİTİM VAKFI’NDAN SAĞLIK EĞİTİMİNE BÜYÜK DESTEK