Fi Life’ta yıkım başladı!

Esenyurt’ta neredeyse yıllardır süren imar ve ruhsat krizinin en derinden etkilediği firma olan ve geçtiğimiz aylarda iflas erteleme tedbir kararı aldıran Fi Yapı, soruna sebep olan projesi Fi life’ta yıkıma başladı.

Daire sayısı 468’e düştü

Toplam bin 48 daireden oluşan ve piyasa rayicinin altında lansman fiyatlarıyla satışa çıkarıldığı için kısa sürede adeta kapışılan Fi Life projesinde yaşanan süreç hakkında bilgi veren Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan,  "11 bin metrekarelik araziyi Esenyurt Belediyesi'nden ihaleyle aldık. İhale şartlarına ve imar planlarına göre projede, bin 48 daire ve 12 bin metrekare ticari alan bulunacaktı. Dairelerin tamamına yakınını sattık. Ancak Esenyurt Belediyesi planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildiği gerekçesiyle projeyi durdurdu. Daire sayısı 468'e, 12 bin metrekare olan ticari alan ise 4 bine düşürüldü" diye konuştu.

“Yüzde 10 fazlasıyla iade ediyoruz”

15 günde yıkımın tamamlanacağı açıklanan Fi Life projesinde müşterilerine paralarını geri ödemeye başladıklarını ifade eden İnan, Projenin devam etmesinin mümkün olmadığını anladıktan sonra da 15 Mayıs 2012'de tüm müşterilerimizin sözleşmelerini noter kanalıyla fesh ettik. Daire sahiplerinin yüzde 60'ının parasını yüzde 10 fazlasıyla iade ettik” diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazı900 TL Taksitle Ev Sahibi Yapan Toya Vista’nın Yarısı Satıldı
  Sonraki yazıTapu işlemleri yeni hizmet binalarıyla daha da kolaylaşacak
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın