Garanti Koza Sofya’ya 50 milyon dolarlık talep

Garanti Koza, Dubai'de tanıtımını yaptığı Grand Kanyon Sofya & Swissotel Residences Sofia ve Sofia Square projelerinden 50 milyon dolarlık talep topladı.

Dubai'de ilk kez görücüye çıkan Sofia Square projesinde toplamda 2 bin 6 konut, 630 rezidans ve 300 odalı otel yer alıyor. Yatırım değeri 400-450 milyon Euro'yu bulan projede metrekare fiyatı lansmana özel bin 200 Euro'dan başlıyor. Projede ayrıca 18 bin 763 metrekarelik gölet alanı da yer alıyor. 

Grand Kanyon, 2 katı otopark olmak üzere toplam 4 kat bodrum ve zemin üzerinde 2 kattan oluşan bir AVM üzerine yapılacak 3 blok’tan oluşmaktadır. Bloklara Sofya’nın en ünlü dağlarının adı verildi ve yükseklik sırasına göre adlandırıldı.
Bloklardan en uzun olanı yarı otel olacak şekilde, blok’un kalanı ve diğer iki blok tamamiyle rezidans olarak yapılacak. AVM içerisinde büyük anchor dükkanlar olmakla beraber bir çok restorant ve butik dükkan olacak.
 
31,500 m2’ye inşaa edilecek olan projenin oturum alanı 8,418 m2’dir. Toplam inşaat alanı ise yaklaşık 140,000m2’dir. Grand Kanyon havaalanına 5 dk mesafede olup şehri ve iş merkezini havaalanına bağlayan en önemli iki metro hattının kesiştiği noktada yer almaktadır. Proje finansmanında Bulgaristan’ın en büyük bankası olan UniCredit Bulbank ile çalışıldı.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.