Gayrimenkul fiyatları artacak mı?

Gayrimenkul sektörü, yatırımcıların güvenli limanı olmaya devam ediyor. Seçimlerden sonra güven endeks oranının yükselmesi beklenen gayrimenkul piyasası, son dönemde yabancıların gözdesi haline geldi.

Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi değeri, 2015 yılı 4'üncü çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 1.95 azalışla 101.8 (Kısmen Stabil) olarak ölçüldü.

Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi değeri, 2015 yılı 4'üncü çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 4.47 artışla 128.9 olarak ölçüldü. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde de fiyat artışı bekleniyor.

Sektöre güven; kısmet stabil

Ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe rol alan profesyonellerin, Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne olan güvenini ölçmeyi amaçlayan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, 2015 yılı 4'üncü çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 1.95 azalışla 101.8 (Kısmen Stabil) olarak ölçüldü. Bu değer, önümüzdeki üç aylık dönem süresince sektöre duyulan güvenin Kısmen Stabil olduğunu gösteriyor.

Fiyatlar artacak

2015 yılı 4'üncü çeyrek döneminde fiyat beklenti endeks değeri geçen çeyrek döneme göre yüzde 4.47 artışla 128.9 olarak ölçülmüştür. Buna göre, önümüzdeki üç aylık dönem için, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık dönemde olduğu gibi fiyat artış beklentisi devam ediyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.