Ağaoğlu’ndan Bodrum’a yeni proje

Gayrimenkul sektörünün lider markası Ağaoğlu, Bodrum’da tarihi bir projeye imza atmaya  hazırlanıyor.

Ağaoğlu tarafından 12 milyon metrekare alanda ‘yaz kış yaşam’ fikrinden yola çıkılarak geliştirilen Bodrum projesi, doğal ortamda konforlu bir yaşam isteyenlere erişilebilir fiyatlardan sunulacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak bugüne kadar birçok referans proje geliştirdiklerini hatırlatan Ali Ağaoğlu, “Bodrum projesi, imza projelerimizden biri olacak. Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda erişilebilecek konforlu bir yaşam alanını hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımıza ‘paranızı biriktirin, beni bekleyin’ diyorum.” dedi. Bodrum’un en büyük arazisinde, 12 milyon metrekarelik bir alanda dünyanın ilgisini çekecek bir proje geliştirdiklerini belirten Ali Ağaoğlu, “yaz kış yaşam” fikrinden yola çıkılarak hazırlanan projenin içerisinde, botanik parkı, hobi bahçeleri, golf sahaları, oteller, rezidanslar, villalar, okul, ofisler, ticari alanlar, fuar alanı, teknopark, sağlık tesisleri ile çeşitli rekreasyon alanlarının yer alacağını kaydetti.

İsteyen herkesin Bodrum’da evi olacak

Bodrum lokasyonlu bir projeye imza atacaklarını belirten Ali Ağaoğlu, şunları söyledi: “Bodrum projemiz için uzun yıllardır çalışıyoruz. Pazar araştırmalarımız ve tüketici beklentileri doğrultusunda projemizde değişiklikler yapıyoruz. Yaz kış yaşanacak her ihtiyacın bir arada bulunduğu muhteşem bir projeyi erişebilir fiyatlardan sunacağız. Projemizi henüz lanse etmeden hatta ön talep toplamaya başlamadan yurtiçi ve yurtdışından çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Geçmiş projelerimizde olduğu gibi yoğun ilgiyle karşılaşacağımızı düşündüğümüz Bodrum projemizde kolay ulaşılabilir lüks bir yaşam alanı kurguluyoruz.”

Ulaşılabilir fiyatlar

Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda lüks bir yaşam alanını hayata geçireceklerini belirten Ali Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak bugüne kadar birçok referans proje geliştirdik. Gerek oturumcular gerekse yatırımcıların olumlu geri dönüşleri ile her gün kendimizi yeniliyoruz. Bodrum projesi de, Ağaoğlu’nun imza projelerinden biri olacak. İçerisinde botanik park, hobi bahçeleri, okul, kreş gibi ünitelerin yer alacağı ayrıcalıklı bir yaşam alanı inşa edeceğiz. Türk Lirası ile satış yapacağız. Vatandaşlarımıza ‘paranızı biriktirin, beni bekleyin’ diyorum.”

Gayrimenkul sektörü hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ali Ağaoğlu, son dönemde sektörle ilgili birçok spekülasyon oluşturulduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Açıkçası kasıtlı bir şekilde olumsuz haberler yapılıyor. Gayrimenkul, 250 sektörle ilişkisi olan ve ekonomiye ciddi katkı sağlayan en önemli sektörlerin başında geliyor. Sadece Türkiye’de değil tüm ülkelerde gayrimenkul ekonominin can damarları arasında yer alıyor. Üzerimize oynanan oyunlara inat yatırım yapmaya, istihdam sağlamaya devam ediyoruz. 2050 yılında nüfusumuz 95 milyona ulaşacak. Sadece bu veri bile bu alanda ihtiyaç olduğunu gösteren en önemli göstergedir. Gayrimenkul daha uzun yıllar kazandıran bir yatırım aracı olacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak yaklaşık 40 yıllık tecrübemizle nitelikli projeler geliştirmeye ve vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşayabileceği ve en önemlisi erişebilir fiyatlarla yaşam alanları sunuyoruz.”

“Malımın Yüzde 10’u kadar Borcum Yok”

Türkiye’ye her zaman güvendiğini belirten Ali Ağaoğlu, “Açık söylüyorum, yurt dışında benim 1 liram yoktur. Tüm varlığımla buradayım. Moda deyimiyle yüzde 100 yerli ve milli bir adamım. Eğer Türkiye’ye bir katkım olursa bundan memnun olurum. Bu saatten sonra benim 3 lira, 5 lira daha fazla param olsa ne olur. Her şey ortada, Belki şu anda sektörde en güçlü bilançoya sahip olan firmalardan biriyiz. Şahsi bilançolarım dışında 17 milyar liralık varlığımız var. Malımın yüzde 10’u kadar borcumuz yok. 18 enerji şirketimiz var. Kısa süre içerisinde oğlumun katı atıktan enerji üreten santralini de devreye sokacağız. Yenilenebilir enerjiye yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

‘’Tahminimizin üzerinde talep gördük’’

Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak 1981 yılından itibaren her krizden daha güçlü çıkmayı başardıklarını anlatan Ali Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Son dönemde sosyal medyadaki trol hesaplarda ‘Ağaoğlu batıyor’ haberlerine rastlar olduk.  Bu tür haberleri ben hiç ciddiye almıyorum. Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak sermaye açısından Türkiye’nin en güçlü ve köklü kurumlarının başında geliyoruz. Bizimle ilgili çıkarılan bu tür haberler ile sektöre zarar verilmek isteniyor. Maslak 1453 projemizde satılacak konutumuz kalmadı. Çekmeköy projemizde ise tahminimizin üzerinde talep gördük. Projenin inşaatı devam ediyor. Dairelerin yarısından fazlası satıldı. Türkiye’nin en stratejik projelerinden olan Uluslararası İstanbul Finans Merkezi projesini biz üstlendik. Hükümetin açıkladığı 100 günlük eylem planında en önemli başlıklardan biri… Şimdi ise Bodrum’da 12 milyon metrekarelik alanda Avrupa’nın en büyük yaşam projesini hayata geçiriyoruz. Böylesine önemli işlere imza atan bir marka olarak yaratılmak istenen olumsuz algıyı doğal karşılıyorum.”

Kriz söylentilerine bağışıklık kazandık

Ülke olarak son yıllarda birçok problemi halkımızın iradesi ve güçlü hükümetin kararlı tutumu ile aştıklarını belirten Ali Ağaoğlu, şu görüşleri dile getirdi: “Globalleşen dünyada gerek kamu gerekse özel sektör olarak bölgemiz başta olmak üzere  yaşanan ticari ve siyasi gelişmeler ister istemez etki yapıyor. Dünyanın en büyük ekonomisi ve süper gücünün bile kemer sıktığı, dünyada ticaret savaşlarının yaşandığı, AB ve Çin’e yaptırım uygulandığı bu dönemde, biz Türkiye’de kamu ve özel sektör olarak dev projelere imza atıyoruz. İnanın son yıllarda ülke olarak üzerimize oynanan oyunları dünyanın en gelişmiş ülkeleri bile bu şekilde aşamazdı. Gayrimenkulün potansiyelini dikkate aldığımızda daha alınacak çok yol olduğunu düşünüyorum. Elbette her sektörde olduğu gibi çürük elmaların ayıklanacağı dönemler yaşayacağız ama bunu olumsuzluk olarak değil tam tersi işini doğru yapanların hizmet sunabileceği bir yarış olarak düşünmek gerekiyor.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.