Gayrimenkulde yeni iş modeli: KBİŞortağım

Kuzeybatı Gayrimenkul, geliştirdiği KBİŞortağım modeli ile gayrimenkullerin pazarlanmasında hızlı yol alınmasını hedefliyor.

Gayrimenkul sektöründe 26 yıldır hizmet veren Kuzeybatı Gayrimenkul, sektöre yeni iş modelleri kazandırmaya devam ediyor. Kuzeybatı’nın bu anlamda geliştirdiği yeni iş modeli; KBİŞortağım oldu.

Kuzeybatı Gayrimenkul CEO’su Murat Ergin
Kuzeybatı Gayrimenkul CEO’su Murat Ergin

Kuzeybatı Gayrimenkul CEO’su Murat Ergin, geliştirdikleri model ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “KBİŞortağım modelinde iş ortağı, gayrimenkul pazarlama hizmetine ihtiyaç duyan gayrimenkul sahibi ile Kuzeybatı’yı tanıştırıyor. Bu modelde iş ortağının emlak işi ile uğraşması ya da gayrimenkul sektöründe meslek edinmiş olması beklenmiyor. Gayrimenkul sektörü dışında bir iş ile uğraşan kişiler de KBİŞortağım olabiliyor. Bir üretim bandı gibi çalışan Kuzeybatı’nın pazarlama ve satış operasyonuna bildirilen tüm gayrimenkullere ücretsiz değer tespiti yapılıyor. Değer tespiti 4 milyon 500 bin TL’nin üzerinde çıkan tüm gayrimenkuller, 2. aşamaya geçiyor. Değer tespitinin mal sahibi tarafından kabulü sonrasında, Kuzeybatı ile mal sahibi anlaşır ve Kuzeybatı ilgili gayrimenkule pazarlama hizmeti verir ise iş ortaklığı devreye giriyor. Kuzeybatı ve iş ortağı, mal sahibinden alınacak hizmet bedeline önceden KBİŞortağım protokolü ile belirlenmiş oranlarda ortak oluyor.”

Emlak danışmanları için verimli

KBİŞortağım modeli, emlak danışmanları için de oldukça verimli. Emlak danışmanının uzmanlık bölgesi dışındaki gayrimenkule, kendi ölçeğine göre büyük bulduğu fabrikaya, ulusal ya da uluslararası pazarlamaya ihtiyaç duyan o gayrimenkule artık hayır demesi gerekmiyor. KBİŞortağım kapsamında Kuzeybatı’ya yönlendirilen gayrimenkulün pazarlanmasına yönelik tüm operasyonel yük, tüm pazarlama, toplantı ve görüşmeler ile işlem kapatma sorumluluğu Kuzeybatı’nın üzerinde yer alıyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.