Son 2 yılda 67 Türk, “EB-5 Yatırımcı Programı” ile ABD Vatandaşlığına Yelken Açtı

AmericanVenture Solutions, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Ofisi (USCIS) tarafından 1990 yılında başlatılan EB-5 (İstihdama Dayalı Beşinci Tercih Vizesi) Yatırımcı Programı çerçevesinde 2022 yılında 44 ve 2023 yılında da 23 Türk’ün programdan faydalandığını açıkladı.

Eşler, 21 Yaş Altı Bekâr Çocuklar ya da Hediye Yoluyla ABD’de Okuyan Öğrenciler
AmericanVenture Solutions Operasyondan Sorumlu Başkanı (COO) Danielle Garaicoechea, dünyanın dört bir yanından EB – 5 Yatırımcı Programı’na yatırım yapanların kısa sürede kendilerine, eşlerine ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş tüm çocuklarına önce ABD’de önce oturma izni, ardından da Amerikan vatandaşlığı aldığını belirtti.
Yapılan Yatırım, 6 yıl Sonra Cüzi bir Faizle Yatırımcıya Geri Ödeniyor
Danielle Garaicoechea, programa dair şunları aktardı: “EB-5 Programı’ndan faydalanmak için 800.000 dolar ödeyerek LindemannMultifamily Management tarafından Florida’da RiverOak ismiyle inşasına başlanacak projeye kredi veren yatırımcılardan biri oluyorsunuz. Ödenen bedel, önce bir yatım fonuna emanet olarak aktarılıyor ve daha sonra proje için serbest bırakılıyor. Altı sene sonra da yatırımcıya cüzi bir faizle yatırımcıya geri ödeniyor. Bu süreçte ödeme güvence altına alındıktan sonra USCIS onayıyla GreedCard veriliyor. Böylece Amerika sınırları içinde dilediğiniz gibi konaklayıp seyahat edebiliyorsunuz. Yapılan 800.000 dolarlık ödeme için her yıl %1 faiz uygulanarak 6 yılın sonunda yatırımcıya geri ödeniyor. GreenCard sahiplerinin Amerika’da 5 yılı tamamladıktan sonra vatandaşlığa başvuru yaptığını düşünürsek altıncı yılın sonunda hem yatırımınızı geri alıyorsunuz hem de vatandaşlık işlemlerinizi başlatabiliyorsunuz.”
İki Senede 20.702 kişi EB – 5 Yatırımcı Programı’ndan Faydalandı
Yıllara göre başvuru sayılarına bakarsak 2022’de 10.885 kişi, 2023’te de 9.817 kişi EB – 5 Yatırımcı Programı’ndan faydalanmaya başladı. Bu süreçte AmericanVenture Solutions, sağlam bir yatırım arayan birçok yatırımcının tercih ettiği bir Bölgesel Merkez oldu. Geçtiğimiz 2 senede Türkiye’den toplam 67 kişi, EB – 5 Yatırımcı Programı ile ABD vatandaşlığına yelken açtı.
AmericanVenture Solutions EB-5 Yatırımcı Programı kapsamında Florida’da inşaatı devam edenRiverOak EB-5 projesi, 3 veya 4 yatak odalı müstakil müstakil evlerden oluşan bir kiralık konut topluluğu… Topluluk, sakinleri için oyun alanları, parklar ve havuzlar gibi olanaklar içerecek olup Florida’nın büyük konut sıkıntısı ve müstakil aile kiralamalarına yönelik talebi karşılayacak ilk proje olma niteliğine sahip. Proje şu anda yapım aşamasında ve ilk sakinlerin 2024 yılının son çeyreğinin başlarında ağırlamaya başlayacak. Projedeki 131 evin tamamının 2026 yılının 1. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.
AmericanVenture Solutions Hakkında
Merkezi Miami’de bulunan AmericanVenture Solutions,U.S. CitizenshipandImmigration Services tarafından lisanslı bir bölge ofisi olarak U.S. Securitiesand Exchange Commission (SEC) düzenlemelerine tam uyum içinde çalışıyor, yalnızca EB-5 Yatırımcı Programı’na uygun yatırımcılara danışmanlık hizmeti veriyor. EB-5 Yatırımcı Programı, 1990 yılında ABD Kongresi tarafından ABD’ye yabancı yatırım çekmek ve insanlar için daha fazla iş yaratmak amacıyla onaylanıp 2005 yılında geliştirilen bir yatırım programı olarak uygulanıyor. Program ile her yıl 10 binden fazla kişi ABD’ye yerleşiyor

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıEmlak Konut kampanya detayları!
    Sonraki yazıABD’de konut başlangıçları mayısta azaldı