Gebze OSB-Darıca Sahil metro hattı çalışmaları devam ediyor

İstanbul ve Kocaeli arasındaki trafiği rahatlatacak olan Gebze OSB-Darıca Sahil metro hattı çalışmaları devam ediyor.

İstanbul ve Kocaeli arasında 1 milyon insanı trafik stresinden kurtaracak olan ve yatırım tutarı 5 milyar TL’yi bulan Gebze OSB-Darıca Sahili’ndeki metro hattı çalışmaları devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, metro inşaatındaki çalışmaları denetledi. Metro hattının ilk ayağını oluşturan Gebze OSB-Darıca Sahil Hattı’nın temeli 2018 yılında törenle atılmıştı. Sanayi kuruluşlarının en yoğun olduğu Gebze ve Darıca arasında yapılacak metro hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Metro hattı çalışmaları yerinde incelendi

Metro hattı çalışmaları dahilinde yürütülen çalışmaların yapıldığı alanı ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, çalışmaları yerinde denetledi. Gebze Kent Meydanı İstasyonu, Adliye İstasyonu ve Mutlu Kent İstasyonu’nda şantiye alanlarını gezen Bayram, çalışmaları hakkında şantiye sorumlularından metro hattının son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Gebze OSB-Darıca Sahili metro hattı bölgeyi rahatlatacak

Gebze OSB-Darıca Sahili metro hattı, Kocaeli için bir ihtiyaç olduğunu belirten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram; “Gebze OSB-Darıca Sahil Metrosu ilk etapta 15,6 kilometre uzunluğunda olacak. İstanbul metrosuyla entegre olacak. Bu sayede günde yaklaşık 1 milyon vatandaşımızı trafik derdinden kurtaracağız” açıklamasını yaptı. Genel Sekreter Bayram, “Metro inşaatı kazısında ekipler yaklaşık 8 metre derinliğe inmiş. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 3 ayrı durakta ekipler hızlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Metro bittiğinde Kocaeli ulaşımda hem konfor anlamında hem de rahatlık anlamında önemli bir adım atılmış olacak” şeklinde konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.