Gebze’de Prestijli Bir Yaşam Sizi Bekliyor

Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Gebze, Türkiye sanayisi için de stratejik önem taşıyor.

Yoğun sanayi yapılanması ile dikkat çeken Gebze, sürekli yükselen bir nüfus grafiğine sahip. Körfez şeridi üzerindeki yerleşim yerlerinde bulunan birbirinden güzel koy ve plajlara sahip doğasıyla da cezbediyor.

Günümüzde Gebze; kara, deniz ve demiryollarının birbirleriyle kesiştiği önemli bir kavşak noktasında bulunuyor. İş hayatının en yoğun yaşandığı bölgelerde biri olmasıyla beraber, yanı başındaki tarihi ve doğal güzellikleri ile sakinlerine prestijli bir yaşam sağlıyor.

Gebze’nin gizli cenneti Ballıkayalar

1995 yılında Tabiat Parkı olarak konumlandırılan Ballıkayalar doğasıyla büyülüyor.

Ballıkayalar, kamp ve kaya tırmanışı yapanların çokça tercih ettiği, dağcıların ve izcilerin antrenman yaptıkları bir Milli Park olarak öne çıkıyor.

Ballıkayalar Tabiat Parkı, Kocaeli’nin Gebze ilçesi içindeki Tavşanlı köyü yakınlarında yer alıyor. Gebze’ye 8 km, İzmit’e ise 39 km mesafede bulunan park, 1. Derece Doğal Sit Alanı. Tabiat Parkı 1603 hektarlık alana ve uzunluğu 1.5 km genişliği ise 40-80 m arasında değişen kanyon görünümlü, dar ve derin kazılmış bir ‘Boğaz’a sahip. Vadinin yükseltisi kuzeyde ağız kesiminde 5-10 metre yükseklikte başlayıp, güneyde vadinin sonlarında, 80-100 m. yüksekliklere kadar çıkıyor.

Vadi, içerisinde ‘Ballıkaya Dere’ adını alan bir akarsu tarafından, yakın jeolojik geçmişte kireç taşları içerisinde gömülerek açılmış. Aynı dere, vadi çıkışından sonra ufak bir göl oluşturup, göl çıkışını takiben Tavşanlıdere adını alarak güneyde Marmara Denizi’ne kavuşuyor.

Ballıkayalar, 1995 yılında Tabiat Parkı statüsünü kazanmış. Bölge, kendine özgü yer şekilleriyle ayrılırken, birçok canlı türüne de ev sahipliği yapıyor. Parkın popülasyonunu ağırlıklı olarak, atmaca, alaca karga, kerkenez, hüthüt, tarla kuşu, bülbül kuşu oluşturuyor. Çakal, tilki, tavşan, domuz, köstebeğe de Tabiat Parkı içerisinde rastlamak mümkün.

Yakın bir lokasyon olması sebebiyle, İstanbul ve İzmi’te ikamet eden insanlar hafta sonu için burayı tercih ediyor. Park, özellikle güzel havalarda, piknik yapmaya gelen, yürüyüş yapmaya gelen doğa severleri ağırlıyor. Parkın en önemli özelliği ise kaya tırmanışına uygun oluşu. Türkiye’nin en çok tercih edilen tırmanış noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Sağlam kireç taşından oluşan duvarları sayesinde Marmara’nın en önemli kaya tırmanış bölgesi olma özelliğine sahip. Burası 100’e yakın rotası ile gerçek bir kaya tırmanış merkezidir.
Ballıkayalar’a Nasıl Gidilir?

Ballıkayalar’a özel araçla gelmek isteyenler, İstanbul – İzmit istikametinde D–100 kara yolundan ilerleyerek, Gebze’yi geçtikten biraz sonra Tavşanlı Köyü tabelasını takip ederek parka ulaşabilirler. Ballıkayalar Tabiat Parkı, Tavşanlı Köyü’nü 1 km geçtikten sonra solda yer alıyor.  

İstanbul’dan toplu taşıma ile gelmek isteyenler içinse otobüs ve tren seçenekleri mevcut. Pendik’ten hızlı trene binip 1 durak sonra inerek ya da otobüse binip Gebze otogarda inip, Demirciler Köyü ve Gebze Center Alışveriş Merkezi önünden Tavşanlı Köyü’nden geçen minibüslere veya yine Tavşanlı Köyü’nün içinden geçen Tepecik – Gebze otobüsüne binilebilir. Çeşitli tur şirketlerinin de parka günübirlik ve kamplı turları bulunuyor. 

Doğa tutkunları için 

İstanbul’a en yakın doğa yürüyüşü ve kaya tırmanışı alanlarından birisi olan Ballıkayalar içinden dere akan bir kanyon. Mevsimine göre birçok trekking parkuru mevcut. Bölgede ilerlerken küçük göletlerden ve dereden geçerek doğanın renkleri arasında kaybolabiliyorsunuz. Yürüyüşün dönüş rotası ise yine aynı yol üzerinden gerçekleşiyor. Milli Park’a giriş ücretli. Milli parklara ait bir de tesis bulunuyor.

GEBZE’DE YAŞAMIN EN KAZANÇLI HALİ

Emlak Konut GYO tarafından sanayinin öne çıkan şehirlerinden Gebze’de hayata geçirilen Gebze Emlak Konutları 3’te satışlar devam ediyor.

İstanbul ve İzmit gibi iki büyük şehrin arasında, sanayinin yıldızı Gebze’de kentyaşamının dinamizmiyle huzurlu bir yaşamı bir arada sunan Gebze Emlak Konutları, 3 etabıyla ev sahibi olmaya davet ediyor.

İstanbul’un doğuya açılan kapısında, İstanbul-Yalova-İzmit şehirlerine yarım saat mesafede 6 tip konut bloku, 2 adet ticaret ve 1 adet ticaret-ofis blokunun üzerinde yükselen Gebze Emlak Konutları 3 Etap’ta, toplamda 1.955 konut ve 97 adet ticari ünite ve ofis yer alıyor.

2052 adet bağımsız bölümden oluşan projede, açık – kapalı otopark, engelsiz çocuk oyunalanları, süs havuzları, açık spor alanları ve yürüyüş yolları bulunuyor. 2+1’den 4+1 dublekse kadar farklı büyüklüklerde daire seçenekleri sunulduğu projede, 88 ile 136,77 metrekare aralığında 435 adet 2+1, 146,36 ile 171,38 metrekare aralığında 1.192 adet 3+1, 187,64 ile 200,40 metrekare aralığında 304 adet 4+1 ve 213,12 metrekarelik 24 adet 4+1 dubleks yer alıyor.

Açık ve kapalı balkonların yer aldığı projenin mutfaklarında ise ankastre fırın, ocak ve davlumbaz bulunuyor. Kapalı otopark alanlarının binalar ile direkt bağlantılı olacak şekilde tasarlandığı projede yere kadar inen camlar ile konut içlerinde aydınlık ve ferahlık oranı arttırılırken, temperli lamine camlar tercih edilerek güvenlik önlemleri de düşünüldü.

 

Isı ve ses yalıtımı sağlanan Gebze Emlak Konutları 3’te, bir diğer güvenlik önlemi olarak sunulan İnterkom Sistemi ile daireler, blok girişleri ve site giriş kapısı ile sesli ve görüntülü iletişim kurulabiliyor.

Kent yaşamının tüm olanakları elinizin altında

7/24 güvenlik hizmetinin bulunduğu, yeşil ile iç içe olarak hayata geçirilen Gebze Emlak Konutları 3, günlük alışverişlerinizi yapabileceğiniz marketleri, yürüme parkurları, yanı başındaki okulu, açık havada olmanın keyfini süreceğiniz oturma alanları ve açık spor alanları ile sakinlerine kendi içinde bir kent yaşamı sunuyor.

Osman Gazi Köprüsü’ne 20 km uzaklıkta yer alan proje, Türkiye’nin kalbi İstanbul’a 40 dk, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30 dk, Kuzey Marmara Bağlantı Yolu’na ise 10 dk mesafede konumlanıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.