Geleceğin Kartal’ı kuruluyor!

Kartal'da 'Balkon' kampanyası
 
Kartal’da konumlanan deniz, adalar ve orman manzaralı Çukurova Balkon’dan peşinat ve KDV ödemeden, 0,70 faiz ve 120 ay vade imkanıyla daire sahibi olmak mümkün.
 
İnşaat sektöründe 23 yıldır prestijli projelere imza atan SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul’un ‘Balkon Hayatın Keyfidir’ temalı projesi Çukurova Balkon, yeni kampanyası ile ev sahibi olmak ya da yatırım yapmak isteyenlere cazip fırsatlar sunuyor. 19 ve 20 katlı iki bloktan oluşan ve 1+1’den 4+1’e kadar toplam 261 konuta sahip olan Çukurova Balkon’un yeni kampanyası kapsamında; peşinat ve KDV ödemeden, 0,70 faiz oranı ve 120 aya vadeyle konut sahibi olma imkanı tanınıyor.
 
Yeni kampanyaları kapsamında şu an bankaların verdiği faiz oranının altında bir oran sunduklarını vurgulayan Çukurova Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Müdürü Nuray Yıldız, bu sayede gerek konut sahibi olmak ya da yatırım yapmak isteyenlere büyük bir fırsat oluşturduklarını belirtti.
 
Konut sektörünün tekrar eski dinamizmine kavuşması için sektör temsilcileri tarafından başlatılan güç birliği kapsamında cazip kampanyalar planlamaya çalıştıklarını ifade eden Nuray Yıldız, yıl içinde inşaat malzemelerinde yaşanan fiyat artışını da projelerine yansıtmadıklarını söyledi. Yıldız, Eylül 2017’de teslim edilmesi planlanan Çukurova Balkon’un örnek dairelerinin görülmeye hazır olduğunu açıklayarak oturum ya da yatırım amacıyla nitelikli konut arayışında olan herkesi Kartal’da konumlanan Çukurova Balkon projesine davet etti. Yıldız, Kartal Metrosu’na 600 metre ve Kartal Adliye Sarayı’na 1,5 kilometre mesafede yer alan Çukurova Balkon’da dairelerin 350 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu söyledi.
 
Tüm dairelerde en az bir balkon
 
Merkezi konumunun yanı sıra deniz, adalar ve orman manzarasını da bir arada sunan Çukurova Balkon’da tüm dairelerde büyüklüğü oranında en az bir balkon bulunuyor. Bazı dairelerde iki ya da üç balkon, bazılarında ise 30 metrekareye kadar teras ya da 20 metrekareye kadar bahçe kullanım alanı yer alıyor.  
 
Yüzde 85’i yeşil alandan oluşan Çukurova Balkon’da 750 metrekarelik iki katlı kapalı sosyal tesis alanı mevcut. Projenin sosyal alanları içinde; açık yüzme havuzu, açık alanda tenis kortu, basketbol sahası, çok amaçlı saha, barbekü ve yürüyüş alanı yer alıyor. Hobi odası, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve buhar odası, kafeterya, toplantı odaları, fotokopi odası, hobi odaları, kapalı otopark ise projenin diğer sosyal alanlarını oluşturuyor. Kapalı otoparklarda 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler için birer, 4+1 daireler içinse ikişer araçlık park yeri bulunuyor. Kameralı güvenliğin bulunduğu projede, zemin katta bulunan depo alanları ardiye olarak kullanabiliyor. 

Hill Kartal açık mutfaklarıyla dikkat çekiyor

Almalar-İskurt-Nergo İş Ortaklığı tarafından Kartal’da inşa edilen Hill Kartal, iş, yaşam ve eğlence merkezini bir araya getiriyor. Hill Kartal’da en büyük talep açık mutfaklı konut tipleri görüyor.
 
Kartal’da hayata geçirilen Hill Kartal projesi 28 ve 13 katlı 2 bloktan oluşuyor. Toplam 193 konutun yer aldığı projede 4 bin 685 metrekare açık alanda iki çocuk parkı, açık fitness alanı, basketbol-voleybol sahası, tenis kortu, kafeler ve yürüyüş alanları bulunuyor. 900 metrekare kapalı alanda kapalı yüzme havuzu, fitness, bay-bayan sauna, buhar odaları, squash salonu, bilardo, masa tenisi, manzara kafeler, sinema salonu, çocuk bakım ünitesi, özel günler için ses odası ve üç adet toplantı salonu, cesaret yolu ve konut alıcısını yıldızlarla buluşturan teleskop yer alıyor. Projenin Haziran 2018’de teslim edilmesi planlanıyor.
 
Almalar-İskurt-Nergo İş Ortaklığı tarafından Kartal’da yükselen Hill Kartal projesinin satışları da devam ediyor. İş yaşam ve eğlence merkezinin tam ortasında yer alan Hill Kartal, her noktaya yakınlığıyla ulaşımda yatırımcısına kolaylık sağlıyor. Dört tip 2+1 daire seçeneğiyle satışa sunulan projede, en çok ilgiyi açık mutfak daire tipleri görüyor.
 
Yoğun talep gören 2+1 açık mutfak dairelerin büyüklüğü 77 metrekareve 85 metrekare üzerine inşa ediliyor. Projede daire fiyatları, büyüklüğüne göre 365 bin 500 TL ile 621 bin 900 TL olarak belirlendi. Kapalı mutfak dairelerin büyüklüğü 97 metrekareve 109 metrekare olup, fiyat aralığı yine büyüklüğüne göre 420 bin TL ile 805 bin 500 TL arasında değişiyor.
 
Özel helikopter pisti var
 
Hill Kartal projesinde satışların büyük bir hızla sürdüğünü söyleyen Almalar-İskurt-Nergo Ortak Girişim Başkanı Hikmet Alma, özellikle açık mutfaklı dairelere yoğun talep aldıklarını belirtti. Daire seçimi yaparken mutfak kriterinin önemli olduğunu anlatan Alma, “Hanımlar artık daha pratik bir yaşam için herşeyin ellerinin altında bulunmasını ve mutfağa ulaşımın kolay olmasını istiyor. Biz de zaten konut tiplerini belirlerken bu ayrıntıya önem verdik ve 2+1’lerin bazılarında mutfakları açık projelendirdik” ifadelerini kullandı.
 
Hill Kartal projesinde şimdiye kadarki yatırımcı talebinde de açık mutfaklı 2+1’lerin öne çıktığına dikkat çeken Alma, “Bu konut tipine olan ilgi bizi şaşırtmadı. Özellikle açık mutfaklı olan dairelerin kadın yatırımcıların büyük ilgisini çektiğini gördük” dedi.
 
Projenin kara, hava ve deniz yoluyla her yere yakın mesafede olmasının büyük bir avantaj olduğunu ifade eden Alma, projenin E-5 Karayolu'na ve Pendik Metro İstasyonu'na 2 dakika uzaklıkta yer aldığını bildirdi. İDO Pendik Yalova iskelelerine ve Pendik Marina'ya 4 dakikada gidilebileceğini anlatan Alma, “Hill Kartal, Kartal Metro İstasyonuna ve TEM Otoyolu'na 5 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 12 dakika mesafede bulunuyor” diye konuştu.
 
Projenin kendi içinde özel helikopter pistinin inşa edildiğini kaydeden Alma, elektrikli araçları olanlara ise otoparklarda şarj üniteleri yaptıklarını söyledi.

AND Pastel ile yeni nesil mahalle kuruluyor

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki markası AND Gayrimenkul, ilk konut projesi AND Pastel’de mahalle yaşamını yeniden yorumlama hedefiyle yola çıktı. Farklı kimliklere sahip 7 farklı bloktan oluşan projede 1+1’den 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde 1.200 konut bulunuyor.
 
Anadolu yakasının en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Kartal’da, Anadolu Grubu’nun eski üretim tesislerinin yerinde AND Gayrimenkul’un ilk konut projesi AND Pastel ile ‘yeni nesil bir mahalle’ kuruyor.
 
AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, temelleri sosyolojik ve ekonomik analizler, araştırmalar ve uzman görüşleri üzerine atılan AND Pastel ile ilgili açıklamalarda bulundu. İnsanların ve bölgenin gerçek ihtiyaçlarını analiz etmek amacıyla 9 firma ile 11 farklı araştırma yaparak yola çıktıklarını belirten Usta; “Yaptığımız araştırmalar sonucunda, insanların bir taraftan sıcak mahalle yaşamına özlem duyarken, diğer taraftan da ihtiyaçlarınının farklılaştığını gördük. Geçmiş ve günümüz arasındaki ilişkiden ilham alarak AND Pastel’de yeni nesil bir mahalle kurguladık. AND Pastel’de iyi bir yaşamın güvencesi olacak alanlar tasarladık. Çünkü biliyoruz ki, iyi yaşamlar kaynağını iyi mekanlardan alır” açıklamalarında bulundu.
AND Pastel, İstanbul’un ana ulaşım akslarından E-5’in hemen yanında, metroya yürüme mesafesinde yer alan konumu ile, şehir merkezinden uzaklaşmadan, şehrin karmaşasından kaçmak isteyenler için tasarlandı.
 
Orta ölçekli bir mahalle büyüklüğüne sahip AND Pastel ile Kartal’da rengarenk bir  yaşam kuruluyor. İçerisinde yer alacak küçük bir markalı sağlık kurumundan, okul öncesi eğitim kurumuna, alışveriş alanlarından, yeme – içme alanlarına, kullanıcılarına ve çevresine değer katmayı hedefliyor. Açık ve kapalı havuz, spor merkezi, oyun parkları, yürüme yolları, meydanı ve daha birçok sosyal aktivite alanları bulunan projede, Adalar ve deniz manzarasının yanı sıra doğaya açılan bahçeler mevcut.
 
AND Pastel’in peyzaj alanları, Türkiye’de ilk projesini gerçekleştiren ve 4 kıtada 28 farklı ülkede birçok dev projenin peyzaj mimarlarından Martha Schwartz Partners tarafından tasarlandı. AND Pastel’de doğa ile yaşam, farklı bir yaklaşım ile yeniden kurgulandı. “Açıkhava Odaları’’ konsepti ile sosyal alanlar ile evimizin odaları doğanın içine taşınıyor olacak. Sosyal yaşamın ortasında, açıkhavada mahremiyet sağlayan bu yaklaşım, kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatacak.
 
Teslimler Haziran 2018’de
 
AND Gayrimenkul, Kartal’da yer alan Anadolu Grubu’nun eski üretim tesislerinin 45.000 metrekarelik kısmı üzerinde, 250.000 metrekarelik inşaat faaliyeti ile yeni bir yaşam kuruyor. Haziran 2018 tarihinde teslimlerin yapılacağı projede, yüzde 1 KDV avantajının yanı sıra yüzde 5 peşinat ile ev sahibi olma şansı sunuluyor.

Adalar’a Kartal bakışı


 
Adalar manzarasını kucaklayan Pega Kartal, rezidans anlayışına yeni bir bakış açısı getiriyor. 1+1’den 4+1’e kadar daire seçenekleri bulunan Pega Kartal’da, 2 yıl ertelemeli peşinat, 120 ay vade gibi uygun ödeme koşulları sunuluyor.

İstanbul’un Kartal bölgesinde Ege Yapı tarafından hayata geçirilen Pega Kartal projesi 32 katlı rezidans bloğu ve 5 katlı ofis bloğu olarak yükseliyor. Projede 200 rezidansın yanı sıra 11 mağaza ve 28 home ofis yer alıyor. 80 milyon lira yatırım değerine sahip olan Pega Kartal projesindeki birimlerin büyük çoğunluğu Adalar ve deniz manzarasına sahip.
Buhar banyosu, sauna, Türk hamamı, çocuk parkı, yürüyüş yolları, spor salonu, havuz, restoran ve kafelerin bulunduğu proje, European Property Awards 2014’te, ‘Avrupa’nın en iyi karma kullanım projesi’ ödülünün de sahibi oldu.

Sıra dışı bir tasarımla hayata geçen projede adalar manzaralı dairelerle birlikte buhar banyosu, Sauna, Türk Hamamı, çocuk parkı yürüyüş yolları, restoran, kafe, havuz ve spor salonu gibi donatılar mevcut.

Uygun ödeme koşulları

Pega Kartal’da peşinatsız 120 ay, yüzde 0,70 kredi avantajları veya 60 ay yüzde 0 faiz oranı gibi çok özel ödeme seçenekleri bulunuyor. Tekno Park ve Pendik Feribot Iskelesi’ne 10 dakikada konumlanan proje, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Uluslararası Fuar Alanı’na 15 dakika, Dünya’nın en büyük adliye sarayına da 5 dakika mesafede bulunuyor. Proje, sahil yolu, Pendik Marina ve Kartal Deniz Otobüsü İskelesi’ne de yürüme mesafesinde yer alıyor.

Propa Vista ile kullan öde dönemi geliyor

Kartal’da yapımı süren Propa Vista projesi ilgi görüyor. Seçkin lokasyonlarda projeler geliştiren Propa, yeni projesi için Kartal’ı seçti. Geçtiğimiz haftalarda ‘Propa Vista’ projesi ile ön lansman sürecine başarılı bir giriş yapan Propa, 2 haftada dairelerin yüzde 25’ini sattı.
 
Propa CEO’su Can Özçiçek, “Ön satışlarına başladığımız Kartal Propa Vista projemize ilgi beklentimizin üzerinde oldu. Bunun nedeni olarak; hem projemizin ulaşım avantajları hem de daha önce hayata geçirdiğimiz projeler ile oluşturduğumuz olumlu algı diyebiliriz. Ön lansman sürecimizin avantajları hali hazırda devam ediyor. Dairelerin büyük bir kısmının satışının ön lansman sürecinde tükeneceğine inanıyoruz” dedi.
 
Propa Vista’nın detaylarından da bahseden Özçiçek, “Proje E-5 üstünde ayrıcalıklı bir noktada konumlanıyor. Proje alanı, E-5’e 90 metre uzunluğunda cepheye sahip olmasının yanı sıra, Yakacık Adnan Kahveci Metro İstasyonu’na sadece 10 metre uzaklıkta. Proje, konum avantajıyla benzersiz ulaşım kolaylığı sunuyor. Propa Vista projesiyle Anadolu Yakası’na ilk kez ‘kullan – öde’ sistemi geliyor. Proje sakinleri; evlerine artı olarak ‘Misafir Evi’, ‘Mutfak Atölyesi’, ‘Donanımlı Ofis’ ve ‘Toplantı Odaları gibi artı unsurları diledikleri zaman kullanabilecek ve sadece kullandıkları kadar ödeyecek” şeklinde konuştu.
 
“Alıcılar projeyi sadece örnek daire ya da maketten görmüyor, dairelerimizi gezdirmek için teknolojiden de yararlanıyoruz” diyen Can Özçiçek, “Şirket olarak her zaman yenilikleri takip eden ve farklılık yaratan bir yapıya sahibiz. Projemizi görmeye gelenlere farklı bir deneyim yaşatalım istedik. Bu noktada kişilerin hem dairelerin detaylarına daha iyi hakim olmaları, hem de yaşam alanlarını deneyimleme hissiyatı edinebilmeleri için sanal gerçeklik gözlükleri ile tanıtıma başladık. Satış ofisimize gelen her müşterimiz, kullandığımız özel yazılımlar sayesinde kendini dairenin içinde, Vista Çarşı’da ya da Vista Meydan’da bulabiliyor. Satıştan önce böyle bir deneyim yaşıyor olmak, güven hissini de beraberinde getiriyor” diye konuştu.

Sorunları çözmenin tek yolu iletişimden geçer

Kartal dönüşümünün arkasındaki en önemli isimlerden biri olan Kartal Belediyesi de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da faaliyet gösteren yapı denetim firmalarının temsilcileriyle geçtiğimiz haftalarda Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda buluştu. Kartal’da dönüşümün hızlı ve sağlıklı olabilmesi için gerçekleştirilen toplantıya; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, Kartal Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Müjgan Özer, Özel Kalem Müdürü Cem Çetin, Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Gökhan Akbulut, Kartal Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı şefler ve Kartal’da faaliyet gösteren yapı denetim firmalarının temsilcileri katıldı. 


 
Kartal’da vatandaşların sağlıklı ve güvenli binalarda oturmaları için dönüşümü başlatan ve dönüşüm için vatandaş-müteahhit ve belediye üçgeninde iletişimin önemine dikkat çeken Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: “Dün, Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Sign of the City Awards 2016 Premium Proje Yarışması’nda TAK Kartal ile ödül aldık. TAK Kartal’ın açılımı; Tasarım Araştırma Katılımdır. TAK Kartal, Kartal Belediyesi’nin Ar-Ge’sidir. Dün ilçemizdeki projeler de beş tane ödüle layık görüldü, bu da Kartal’da ne kadar doğru işler yaptığımızı gösterir. Bizim görevimiz inşaatı denetlemek değil, bu yapı denetim kuruluşlarının işidir. Yıllardır böyle sürmüş neden oturduğumuz koltuklarda yetkileri toplamayı seven bir milletiz, kral benim demekten mutlu olan milletiz? Belediyenin işi sen ne yaptın, ne kadar döktün değil. Şimdi bir arkadaşınız bunları uygularsak işimiz daha da zorlaşır dedi. Hayır efendim gidin, kazıkları doğru çakın. Onlar yapmazsa o zaman ben yaparım. Yapı denetim kanununun 8. maddesini ezberleyin, görevini yerine getirmedikleri tespit edilenlere, tespit edilen fiil ve hâllerin durumuna göre hangi yaptırımların uygulandığı yazıyor. Bu madde Kartal Belediyesi tarafından da aynen geçerli olacak. Bu toplantının ana temasını oluşturan da budur. Denetimi, Kartal Belediyesi olarak sizin adınıza biz yapmayacağız, denetimi siz yapacaksınız biz de sizi denetleyeceğiz. Eğer yanlış yaparsanız hakkınızda gereken mercilere yazınızı yazmakla görevliyiz. Yazmayan -burası personelimi ilgilendiriyor- iki şekilde suçludur: İyi niyetliyse görevi ihmale girer, kötü niyetliyse görevi kötü kullanmaya girer. Sorunları konuşalım, bizim yanlışımız varsa biz düzeltelim, sizin yanlışınız varsa siz düzeltin. Bunları bilmenin tek yolu da iletişimden geçiyor” açıklamalarını yaptı.
 

Emlak Rotası özel haber
 

 
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.