GYODER’in yeni yönetiminden ilk toplantı…

GYODER’in 18. Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Dr. Feyzullah Yetgin, ilk basın toplantısını düzenledi. Toplantıda derneğin yeni dönem stratejisini anlatan Yetgin, “Gayrimenkul 4.0 versiyonunu dünya ile paylaşıp, bu söylemde öncü olacağız” dedi.

GYODER’in 18. Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Dr. Feyzullah Yetgin, ilk basın toplantısını düzenleyerek yeni dönem stratejileriyle ilgili bilgi verdi. Gerçekleştirecekleri çalışmaları ‘Sektör İhtiyaçlarına Duyarlı, Çözüm Odaklı’ ve ‘Sosyal Sorumluluk Odaklı’ sürdürmeyi amaçladıklarını belirten Yetgin, şöyle konuştu: “Yeni dönemde daha kurumsal bir gayrimenkul sektörü hedefliyoruz. Kamu kurumları ve yerel yönetimlerle işbirliğini daha da geliştireceğiz. Ortak amacımız; gayrimenkul sektörünün büyümesine, güçlenmesine ve ülkemizin daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasına katkı sağlamaktır”

Gelişen Kentler Zirvesi

GYODER’in yeni dönem stratejisinin belirlenmesinde, üyelerin görüşlerine çok önem verdiklerini ifade eden Yetgin, “Üyelerimizin ortak görüşlerden biri de, ‘GYODER’in Anadolu’ya yönelmesi’ydi. Biz bu dönem İstanbul dışında, Türkiye’yi kapsayacak bir strateji ile Anadolu şehirlerini kucaklamayı hedefliyoruz. Bu amaçla bu yıl ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni 3 farklı şehirde düzenleyeceğiz. 2017 yılı içinde zirvelerin yapılmasını planladığımız şehirleri önümüzdeki günlerde paylaşacağız” dedi.

GYODER’in, ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin devamı niteliğindeki ‘Anadolu Roadshow’ etkinliği ile de önemli çalışmalara imza atacağını vurgulayan Yetgin, “Özellikle son dönemde cazibe merkezi olarak ilgi gören Türkiye’nin çeşitli bölge ve illerine yönelik gerçekleştireceğimiz ‘Anadolu Roadshow’ çalışmasıyla; yerel yönetim ve önemli yatırımcılarla bir araya gelerek, fikir ve bilgi alışverişlerinde bulunacağız. Yine aynı yaklaşımla tüm Anadolu şehirlerindeki sektör oyuncularını da üyelerimiz arasında görmek istiyoruz. Büyükşehirlerin yanı sıra gelişmekte olan Anadolu şehirlerini de GYODER olarak kapsamayı arzu ediyoruz” diye konuştu.

‘Gayrimenkul Zirvesi’ Nisan 2018’de

Sektörün her yıl merak ve heyecanla beklediği ‘Gayrimenkul Zirvesi’nin tarihini bundan sonraki yıllar için Nisan ayı olarak belirlediklerini belirten Yetgin, “Sektörün en önemli organizasyonu olan Gayrimenkul Zirvesi’ni, geniş bir içerikle, sektör için önemli bir tema ve sürpriz konuklarla, 2018 Nisan ayında düzenleyeceğiz” dedi.

Sanayi 4.0 devrimine de değinen Yetgin, şöyle konuştu: “Gayrimenkul 4.0 versiyonunu dünya ile paylaşıp, bu söylemde öncü olacağız. Çünkü dünya gayrimenkul pazarında da taşlar yerinden oynuyor, oyunun kuralları değişiyor. Gelişmiş ülkeler 4.0 versiyon sanayi devrimi dönemine girdi. Türkiye ise önceki üç sanayi devrimini de geriden takip etmek zorunda kaldı. Ancak ülkemizin dördüncü sanayi devrimini, iyi yetişmiş, nitelikli insan gücü ve ileri teknolojiyle yakalayacağına inanıyoruz.

GYODER’in yeni yönetim yapısını anlatan GYODER Başkanı Yetgin, “Yeni dönemde GYODER Yönetiminde üç Başkan Yardımcımız görev alıyor. Buna göre Ersun Bayraktaroğlu ‘Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Sayman’, Prof. Dr. Gürsel Öngören ‘Yasal Düzenlemelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı’, Neşecan Çekici de ‘Eğitim, Yayınlar ve Bilgi Üretiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı’ oldu” dedi.

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.