Hedef kentsel dönüşüm projelerinde ilk üç!

Şehrin tam göbeğinde miladını doldurmuş binaların yerine modern ve ultra lüks binalar inşa etmeyi planladıklarını belirten Yörsan ve Yöryapı Başkan Yardımcısı Teoman Yörük, markalı konut projeleri sayesinde vatandaşları altyapısı oturmuş semtlerde ev sahibi yapacaklarını söyledi.
 
Yörük, İstanbul’da ekonomik ömrünü tamamlamış ve ciddi hasarlara sahip olan birçok yapının hala kullanıldığını vurgulayarak, şu an Türkiye’de Kentsel dönüşüm olarak riskli 20 milyon yapıdan yaklaşık 7 milyonunun yıkılacağı bilgilerini paylaştı.

Kentsel dönüşüm projelerinden ev almanın avantajları

Kentsel dönüşüm projelerinden ev alımının tercih edilmesinin nedenleri arasında, son yıllarda konutların depreme daha dayanaklı ve lüks yapılması ile konut arz/talep dengesinde talebin daha fazla olması sayılabilir. Bu da son 10 yılda konut fiyatlarının fazlaca artış sergilemesine sebebiyet verdi.

Kentsel dönüşüm projelerinin hiç şüphesiz en önemli avantajı lokasyon diyen Teoman Yörük, “Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy, Üsküdar gibi semtler gelişimini tamamlamış semtler. Ulaşım ağlarının tam göbeğinde yer alan bu semtlerde binaların büyük bir kısmı 1999 Marmara depreminden önce yapılmış. Bu sebepten dolayı kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yıkılıp yeniden inşa edilmesi gereken binaların büyük kısmı bu semtlerde yer alıyor. Bu semtlerin tarihi – sosyal – kültürel dokusu ve gelişimi, ticari yoğunluğu, manzarası, çevre ve doğal güzellikleri taşınmazın değerinde etkili oluyor” dedi.

Şu an için Yör Palas Acıbadem ve Erenköy Altındere Apartmanı ile Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında anlaştıklarını dile getiren Yörük, yakın zamanda Bağdat Caddesi, Fenerbahçe ve Erenköy’de birçok konut projesine başlayacaklarını, konut projesi dışında Çengelköy’de Villa projesi ve Kâğıthane’de Hastane projesine başlayacaklarını belirtti.

Yör Palas’ın, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, tasarımıyla standartların değişime uğradığı, zamana uygun taleplerin yeniden tasarlanarak dizayn edildiği bir proje olduğunu aktaran Yörük, projenin lokasyonuyla İstanbul’un tamamına zahmetsizce ulaşma kolaylığı sağladığını söyledi. Yörük sözlerini şöyle sonlandırdı: “Dış cephesinde Osmanlı dokularının Avrupa mimarisiyle sentezlendiği, içeride ise kalitenin ön planda tutulduğu akıllı ev sistemleriyle hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Yör Palas, 4 adet 4+1 ters dubleks, 4 adet 4+1 çatı dubleksi ve 12 adet 3+1 olmak üzere toplam 20 ultra lüks daire ile ev yaşamında ferahlığın yeni adresi olacak.”
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın