Hollanda da referandum mitingine izin vermiyor

  Bir yasak da Hollanda koydu. Terör örgütlerine kapılarını sonuna kadar açan Avrupa ülkeleri, Türk yetkililerin fikirlerini açıklamasına engel çıkarıyor. Terör örgütlerini savunmak için demokrasi adına mangalda kül bırakmayan ülkeler, iki yüzlü tavırlarını sürdürüyor. Almanya’dan sonra Hollanda’da referandum etkinliğine izin vermiyor.

  Almanya’dan sonra bir etkinlik iptali haberi de Hollanda’dan geldi. Hollanda Hükümeti Rotterdam’da düzenlenecek referandum etkinliğine izin vermeyeceklerini açıkladı. Hollanda Hükümeti’nden bir yetkili, kararın Ankara’ya en kısa sürede iletileceğini söyledi. 11 Mart’ta yapılması planlanan etkinliğe Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılması bekleniyordu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Almanya’daki toplantıları da iptal edilmişti.

  MERKEL TOPU BELEDİYEYE ATTI

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Almanya’da katılacağı etkinliğin engellenmesine edilmesine ilişkin  “Türk Bakanın Almanya’daki toplantısına izin verilmemesine ilişkin Almanya’da federal bir yönetim ve belediyeler var. Toplantı kanuni izne, dolayısıyla belediyenin iznine bağlıdır. Bizler Almanya’da ifade özgürlüğünü sağlıyoruz” dedi.

  ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşilay Ödül Töreni’nde Almanya’ya sert tepki gösterdi: Bunlar, dikkat edin, yok bilmem Die Welt’in buradaki bir temsilcisi içeri alınmış, bundan dolayı değil, bir ay bu kişi, PKK’nın bir temsilcisi olarak, bir Alman ajanı olarak, bu kişi Alman Konsolosluğunda saklanmıştır, bir ay ve ‘bunu bize teslim edin, yargılansın’ dediğimizde de vermemişlerdir. Bunu bana Şansölye Merkel söylediğinde ben kendisine şunu söyledim. ‘Sizdeki teröristler tarafımızdan isteniyor, bize ne diyorsunuz ‘yargı bağımsızdır, tarafsızdır’ diyorsunuz. Biz şu anda bağımsız ve tarafsız yargımıza güveniyoruz, verin yargılansın.’ Önce vermediler, sonra nasıl olduysa verdiler ve yargı görevini yaptı, tutukladı. Şu anda yüzlerce, binlerce terörist Almanya’da terör estiriyor.

  YARGILANMALARI LAZIM

  Düşünebiliyor musunuz benim Adalet Bakanım, hem resmi görüşmesini yapacak, hem de oradaki vatandaşlarımıza şu kampanyayı anlatacak, orası diyor ‘otomobil parkına uygun değildir onun için müsaade edemeyiz’ ve Adalet Bakanımızı konuşturtmuyorlar, Ekonomi Bakanımızı konuşturtmuyorlar. Ben video konferansla oradaki bir meydan mitingine katılacağım, anında, dünyada görülmemiş ya, iki saatte Anayasa Mahkemesi karar alıyor ve benim orada konuşma yapmamı, video konferansla, engelliyor. Fakat Cemil Bayık’ı Kandil’den oraya bağlıyorlar ve Cemil Bayık orada konuşmasını yapıyor. Teröre yardım ve yataklık yapmaktan bunların yargılanması gerekir. Olay bu kadar açık ortadadır. Almanya tarafından Türkiye’nin abarttığını söylüyorlar. Durun daha işin başındayız.”

  Proje Bilgi Formu

  Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
  Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.