Kendi belirlediğiniz taksitlerle ev sahibi olun

Finansevim; faizsiz, vade farksız ve peşinatsız konut sahibi olmak isteyenleri aylık 279TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

Finansevim, dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu sistemi ülkemiz insanlarının hizmetine sunarak onların faiz ödemeden, kendi belirleyecekleri taksitlerle ev sahibi olmalarını sağladı. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya, ‘’Geçmişten günümüze insanlığım en temel ihtiyacı barınma olmuştur. Özellikle ülkemizde vatandaşlarımız ev alma konusunda finansal açıdan oldukça zorlanmaktadır. Ülkemizde uygulanan gayrimenkul satın alma sistemine getirdiğimiz yeniliklerle alım güçlerini kolaylaştırarak, vatandaşlarımızın sadece barınma değil, geleceklerini de garanti altına almalarına yardımcı oluyoruz. Fon katılımcılarımız evden arabaya, arsadan ofise ve hatta evlilikten eğitim ihtiyaçları içinde fon desteği alabiliyorlar. Sonrasında ise 1 yıldan 30 yıla kadar olan vade seçeneğini  katılımcılar ödeme gücüne göre kendisi belirler. Belirlenen vade süresindeki ay sayısı fon katılımcısının grubundaki fon katılımcısı sayısını da göstermektedir. Her ay grup içerisindeki toplanan taksitler, fon katılımcısının ihtiyacı olan tutarı karşılamaktadır. Noter huzurunda her ayın ilk cumartesi günü saat 18:00 de noter huzurunda el değmeden çekiliş makinalarıyla yapılan fon teslimi tarihi belirlemesi ile fon katılımcısı fon teslimini ne zaman alacağını bilir. Belirlenmiş olan fon teslim tarihinde fon katılımcısı evden arabaya, arsadan ofise ve hatta evlilikten eğitim ihtiyaçlarına kadar fonun nerede değerlendirecek ise ihtiyacını gidermek üzere fon teslimi gerçekleştirilir. Fon tesliminde fon katılımcılarından herhangi bir kefil istenmez. Finansevim olarak yapmış olduğumuz nisan ayı fon teslimimiz de ailelerimizin kimi evine kimi de arabasına kavuşmuş oldu.

İhtiyaca yönelik fon modeli

Ödemeler için 1 yıldan 30 yıla kadar vade imaknı sunduklarını belireten Y.K.B.V Genel Müdür Serdar Kolo, ‘’Finansevim Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi’nde peşinat zorunluluğu yoktur, ancak fon katılımcılar peşinatlı fonlardan faydalanarak fon teslimatlarını daha erken alabilirler. Vatandaşlarımız Finansevim Tasarrufa Dayalı Faizsiz finans sistemini ile 1 yıldan 30 yıla kadar olan vadelendirme seçenekleriyle dilediği tutarı bütçesine göre öder. Hiç peşinatı olmayanlarda sistemimize dahil olarak diledikleri taksit miktarını kendileri belirleyebilir. Fon katılım bedelini isterlerse taksitleri bitene kadar ki süreye yayarak vadelendirebilirler’’ dedi.

Peşinatsız 279 TL’den başlayan taksitlerle

1 yıldan 30 yıla kadar vade seçeneği sunduklarını belirten Kolo, ‘’Vatandaşlar vadesini ve ödeme miktarını kendisi belirler. 100 bin TL’lik fona dahil olan birisi, hiç peşinat ödemeden siteme girerek, 360 ay vade ile aylık 279 TL’lik taksitle birikimine kavuşarak, evden arabaya tüm ihtiyaçları için kullanabilir. 360 aylık vade sonunu beklemeden sistemimizde evini son alacak kişi maksimum 100 ay içinde birikimine sahip olabilecek. Buradaki amacımız vadeyi uzatıp, insanları daha rahat bir ödeme kolaylığı sağlamak. Böylelikle vatandaşlarımızın ev sahibi olmalarındaki en büyük sorunlardan birisi olan vade ve taksit miktarını sorununu çözerek Türkiye’de konut sahibi olmalarındaki en büyük sorunlardan birini ortadan kaldırmış olduk. Bu sistemle ister 100 bin isterlerse daha da fazla miktardaki fona katılarak istedikleri vade ve ödeme seçeneklerini kendileri belirleyebilecekler’’ şeklinde konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıTemaşehir 42. Cadde’nin yatırım fonu tanıtıldı
  Sonraki yazıKonutta cep yakmayan 5 ilçe
  Ezgi Kızıl
  Emlakrotasi.com.tr Emlak ve Ekonomi Editörü. 1994 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2016 yılında mezun oldu.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın